Як правильно брати інтерв'ю.

Сьогодні, найбільш поширеним видом журналістської творчості є інтерв'ю. В першу чергу це жанр; во - другу - метод збору інформації. У кожному разі, потрібно відповідально підходити до виконання завдання. Від цього залежить якість публікації та насиченість матеріалу. Що дуже важливо.

Головне знати, як правильно брати інтерв'ю. Існує кілька аспектів, прийнятих Асоціацією журналістів. З часом вони змінюються, допрацьовуються, але суть, в принципі, залишається незмінною. Перед початком роботи, варто задати самому собі кілька запитань:

  • наскільки вам це потрібно;
  • яка тема інтерв'ю, визначитися з цілями і завданнями;
  • чи потрібно це интервьюируемому;
  • чи цікава ця інформація тим, хто буде це читати/дивитися.

Після самостійної «перевірки» можна приступати до наступного етапу.Для того щоб правильно брати інтерв'ю, слід добре підготуватися, тільки так вийде « добути »потрібну інформацію. Постарайтеся дізнатися якомога більше про людину, з яким будете розмовляти. По -перше, необхідно спочатку мати деякими знаннями - розбиратися в тому, про що говорите з співрозмовникам. Якщо, наприклад, йдеться про канцелярію, то знати що таке лінійка - просто обов'язок. Не секрет, що професіонал готує перелік питань, які потрібно задати. Або вони послідовно записані в блокноті, або журналіст «тримає їх у себе в голові». Гарна інформованість в темі, дасть можливість задавати саме ті питання, відповіді на які будуть цікаві. Варто пам'ятати, що питань з відповідями «так» і «ні» не повинно бути апріорі. Так само не варто задавати двоїстих, надто складних і провокаційних питань. Вони можуть завести бесіду в тупік.Помніте про етику. Тактовність і доброзичливість ще нікому ніколи не завадили. А посмішка зможе розташувати людину до більш відвертій бесіді і створить приємну атмосферу разговора.Не маловажной є технічна сторона питання. Якщо це телевізійне інтерв'ю, слід все ретельно перевірити - світло, звук, камеру і т.п. - Перед тим, як приступати. Якщо ж це матеріал для друкованого видання - подбайте про те, щоб диктофон був справний, або щоб з собою був блокнот і ручка. Хоча, напевно, складно уявити собі журналіста без цих предметов.Сегодня все більш актуальним стає так званий метод анкетування. Людина просто відповідає на заздалегідь підготовлені і надіслані електронною поштою запитання. У цій ситуації є як плюси, так і мінуси. З одного боку, менша витрата часу, але з іншого - в особистій бесіді, при зоровому контакті інформація як би наповнюється більшому сенсом. Адже мова жестів і міміки - це теж інформація.