Як шити на машинці.

Ще не так давно практично в кожній родині була швейна машинка. За допомогою цього дивного механізму вмілі господині створювали власні колекції одягу від білизни до шуб, тому ніякої дефіцит був не страшний. Зараз, коли в магазинах можна купити модний і недорогий одяг, швейні машинки використовуються рукодельницами для створення майстерних вишивок або ексклюзивних моделей одягу, в які вони вкладають не тільки своє вміння, а й свою душу.
Інструкція
1
Перед тим як почати шити на машині, її необхідно налаштувати і привести в робочий стан. Хоч швейні машини зберігають у щільно закритих кожухах, але кожен раз їх потрібно готувати до роботи. Встановіть її в зручне світле місце і подбайте про додаткове джерело світла, якщо ви будете шити при штучному освітленні в вечірній час.
2
М'якою фланелевою ганчірочкою протріть її корпус і капніть по крапельці масла в кожне технологічний отвір, призначене для цього. Звільніть доступ до човникового пристрою, огляньте його і видаліть пил, що скупчилася всередині корпусу. Проконтролюйте, щоб в кільцевої канавці не було обривків ниток і пилу - в електричних машинках вони гальмують рух човника, що призводить до перегріву механізму.
3
Відрегулюйте висоту зубчастої рейки відповідно до товщини тканини. Якщо ви будете шити з шовку або з якоїсь іншої тонкої тканини, встановіть регулятор в положення «Шовк», всі інші тканини шиють в положенні регулятора «Нормально».
4
Налаштуйте силу натиску лапки за допомогою різьбової втулки, яка розташована на її стрижні. Чим товщі тканина, тим сильніше повинен бути натиск. Відрегулювати його можна за зразком тієї тканини, з якої ви збираєтеся шити. Складіть клаптик навпіл і прострочіть його, підбираючи силу натиску і необхідну довжину стібка. Товсті тканини шиють стібками 3 мм, для тонких встановіть значення 1,5 - 2 мм. Гвинтом регулятора відрегулюйте силу натягу верхньої нитки, щоб з виворітного боку шва не було петель.
5
Після закінчення шиття протріть машинку, прочистите шпульний ковпачок і кільцеву канавку, підкладіть під лапку шматочок тканини, опустіть голку вниз і ослабте закріпний гвинт. Закрийте машинку кожухом.
Корисна порада
Товщина ниток і голок підбирається відповідно до типу тканини. В якості верхньої і нижньої ниток використовуйте нитки з однієї котушки. Якщо використовуються нитки з різних котушок, то нижня повинна бути на номер тонше, ніж верхня.