Як продати рідкісну монету.

Колекціонування монет (нумізматика) - захоплення не з дешевих. Щоб продати рідкісну монету , необхідно знайти найбільш вигідного покупця, але при цьому дотриматися обережності, щоб не нарватися на шахраїв. Як це зробити?
Інструкція
1
Щоб визначити реальну вартість монети, вам буде потрібно спочатку оцінити її. Можна знайти однодумців на просторах інтернету і попросити про допомогу, переславши їм фото монети. Можна знайти фахівця з оцінки монет в своєму місті - за його послуги доведеться заплатити. При оцінці монет, як правило, нумізмати використовують такі критерії: - популярність даної монети серед потенційних покупців. Чим більше таких монет на ринку, тим нижче їх вартість. З цим доведеться змиритися - якщо ви не знизите ціну, покупець все одно знайде дешевше, але вже в іншого продавця; - схоронність монети, відсутність на ній сильних пошкоджень; -враховуються також метал, з якого була виготовлена ваша монета. Золоті монети завжди стоять дорожче срібних, а срібні - мідних.
2
Використовуйте інтернет-торги, форуми та аукціони для продажу рідкісної монети. Цей спосіб продажу зручний тим, що не вимагає багато часу. Ви просто розміщуєте фото своєї монети на форумах нумізматів та аукціонах, складаєте її опис, називаєте ціну і чекаєте появи покупців. Однак ви ризикуєте нарватися на шахраїв або крадіїв, які спеціалізуються в даній сфері. Тому не варто залишати про себе повний набір особистих даних і контактів для зв'язку, а також зустрічати з підозрілими людьми, або передавати монету в чужі руки для перевірки її справжності без застави.
3
Якщо електронні способи продажу вам не до душі, ви можете продати монету на вільному ринку в своєму місті або обласному центрі. Вас не влаштувала запропонована там ціна? При наявності можливості відвезіть монету в Москву чи Санкт-Петербург - ціни в регіонах значно нижче столичних.
4
Монету можна також обміняти в банку. Надійніше і доцільніше звернутися в державних банк - там шахраїв немає, але закупівельна ціна монети нижче. Щоб заробити на рідкісної монеті побільше, зверніться в комерційний банк, там запропонують вищу ціну, але перелік прийнятих монет досить обмежений.