Як малювати натюрморт олівцем. Як намалювати натюрморт олівцем поетапно.

Натюрморт (від французького виразу «nature morte» - «мертва природа») являє собою композицію з різноманітних неживих предметів. У художніх школах натюрморти роблять олівцем, фарбами, пастеллю і відпрацьовують на них найрізноманітніші прийоми живопису. Олівцеві малюнки мають свою специфіку - для освоєння техніки буде потрібно намалювати не один ескіз або натюрморт.
Вам знадобиться
  • Папір, олівці різної твердості, ластик, мольберт.
Інструкція
1
Спочатку вам необхідно скласти натюрморт. Наприклад, ви можете знайти вдома вази, чашки, фрукти, прикраси, раковини та інші предмети, з яких складатиметься композиція. Поставте стілець так, щоб світло падало на нього трохи збоку і спереду. Накрийте спинку і сидіння стільця тканиною так, щоб вона формувала складки, а потім розставте на ньому предмети, які обрали. Для першого разу можна покласти тканину рівно без складок, а предмети вибрати такі, в яких практично немає будь-яких дрібних деталей або прикрас. Чим простіше конструкція предмета, тим легше його буде малювати.
2
Перед початком роботи випробуйте на окремому листочку ваші олівці - подивіться, який ефект вони даватимуть, якщо ними ледве торкатися до паперу або сильно натискати. Спробуйте різну штрихування і растушевку (розтушовувати олівець можна тампонами з вати або паперу, м'якою ганчіркою, ластиком).
3
Встановіть мольберт, поставте на нього аркуш паперу і зробіть попередній ескіз. Симетричні предмети (наприклад, вази або гіпсові фігури - куб, циліндр та інше) вимагають побудови. Перевірте пропорції предметів - яблуко не повинно виглядати як кавун, а кавова чашка не повинна бути більше трилітрової вази.
4
Зверніть увагу на тіні. Десь предмети висвітлені краще, а десь гірше. На кордоні предметів тінь найглибша (тінь), потім вона починає розсіюватися (півтінь) і переходити в світлі ділянки (світло). Якщо у вашій композиції присутні блискучі предмети, то на них є відблиски, які також потрібно відобразити.
5
Тепер можна починати штрихування малюнка. Для більш м'яких переходів світлотіні використовуйте прийоми розтушовування. Не забудьте про падаючої тіні (тінь, яка падає від предметів на тканину). Під час штрихування перевіряйте правильність побудови і пропорції предметів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=oBAFWjdNlgY