Як провести переговори.

Уміння правильно проводити переговори буде корисно на сьогоднішній день не тільки керівникам найбільших корпорацій, а й рядовим менеджерам. Щодня ми стикаємося з проблемами, які можна вирішити тільки шляхом переговорів.

Як же провести переговори, щоб їх кінцевий результат задовольняв ваші очікування?

  1. Приділіть час організаційним моментам. Підготуйте приміщення, надіньте одяг, в якому вам комфортно, підготуйте все необхідне заздалегідь - таким чином, дрібниці не будуть вас відволікати, і ви зможете зосередитися на суті обговорюваного питання.
  2. Ще до початку переговорів обдумайте свою позицію, підберіть аргументи, якими ви зможете оперувати при розмові. Запишіть їх на листку паперу, щоб хвилювання не завадило вам сказати найголовніше.
  3. Поставте перед собою конкретну і ясну мету - чого ви хочете домогтися за допомогою даних переговорів. Сформулюйте супутні завдання.
  4. Однак пам'ятайте, що не завжди виходить досягти мета в первісному її вигляді, тому сформулюйте три варіанти: мета-максимум, яка буде досягнута в ідеалі, середня мета - яку ви зможете досягти, йдучи на поступки партнеру, а також мета-мінімум, яка обов'язково повинна бути досягнута при будь-якому результаті.
  5. Сформулюйте основні пріоритети. Визначте, що для вас принципово, а в яких питаннях ви можете піти на компроміс.
  6. Уявіть в уяві хід переговорів. Це допоможе вам розглянути різні варіанти розвитку подій і допоможе орієнтуватися в уже реальної ситуації.
  7. Проаналізуйте позицію партнера. Подумайте, які цілі і вигоди співрозмовника, яким чином вони схожі з вашими цілями, а в чому різні. У чому полягають суперечності між вами.
  8. Продумайте заздалегідь, які заперечення може використовувати ваш партнер при веденні переговорів. Підготуйте відповідні аргументи, щоб бути готовим гідно відповісти на дані заперечення.
  9. Постарайтеся зібрати необхідну інформацію, щоб скласти уявлення про людину, з якою вам доведеться вести бесіду. Таким чином, ви зможете зменшити хвилювання при особистій зустрічі.
  10. Постарайтеся спланувати хід переговорів, щоб бути готовим до кожного варіанту розвитку подій.

Словом, постарайтеся заздалегідь продумати всі дрібниці, які можуть бути важливі в процесі проведення переговорів, будьте впевнені в собі і дотримуйтесь чітким планом дій. Дайте партнеру знати, чого ви хочете, і постарайтеся вловити його вимоги. Дотримуючись вищеперелічені правила, ви зможете проводити переговори на вищому рівні, при цьому досягаючи власних цілей.