Як рубати дерево.

Не потрібно бути професійним лісорубом, щоб зіткнутися з необхідністю валити дерева. Всихаюча яблуня на садовій ділянці або небезпечно нахилився після урагану ялина можуть зажадати термінового втручання з вашого боку. Щоб не ризикувати даремно життям і здоров'ям при рубці дерев, необхідно дотримуватися деяких правил.
Інструкція
1
Огляньте дерево з усіх боків, виберіть напрямок, в якому ви будете його валити, подбайте про те, щоб під час падіння гілки не зашкодили електричні дроти, прилеглу рослинність, інші предмети.
2
За допомогою драбини дістаньтеся до великих засохлих гілок, видаліть в першу чергу їх. Інакше вони можуть обсипатися від струсу при рубці по стовбуру і нанести серйозні травми вам і вашим помічникам.
3
Переконайтеся, що у вас буде можливість для швидкого відступу, коли дерево почне падати, Вибране в поспіху неправильний напрямок може стати фатальним - оберігайте свою житті небезпеки.
4
Підготувавши місце для падіння, зробіть нарубки з усіх боків стовбура. Звичайно, валити дерево за допомогою електропили набагато легше, але можна впоратися і одним сокирою.
5
Починайте рубати дерево з того боку, в яку воно буде потім падати. Вирубаєте широкий клиновидний шматок, який доходить до середини стовбура. Перейдіть на іншу сторону, попросіть помічника з силою тиснути на дерево в напрямку падіння.
6
Починайте рубати вузький поперечний клин, періодично перевіряючи, не піддається чи дерево нахилу. Як тільки критична позначка буде досягнута, дерево почне завалюватися в потрібному вам напрямку. Підштовхніть його і швидко відходите на безпечну відстань.
7
Поваленное дерево звільніть від дрібних і великих гілок, розпиляєте ствол на круглі пеньки.