Як рубати зруб в лапу.

Будинок з дерева - це нагальна потреба в екологічно чистому і здоровому житло. Зруб є запорукою високої якості життя і все більше людей віддають свою перевагу цьому виду житла.
Вам знадобиться
  • сокиру, рулетка
Інструкція
1
Проведіть розмітку колод. Колоду, яке має у вершині найменший діаметр, розмічають першим. «Лапа» цього колоди буде еталоном для всіх інших. Проявляйте старанність і уважність, від цього залежить надалі вертикальність кутів і герметичність зрубу. Зруб «в лапу» від зрубу «в чашу» відрізняється тим, що у нього колоди не виходять за межі кутів. Рубка «в лапу» може бути простою, при цьому застосовуються вставні шипи, або складною, при цьому застосовуються корінні шипи. Останній метод вимагає особливої майстерності тесляра, на відміну від зрубу «в чашу».
2
Обтешіте кант, що знаходиться на внутрішній стороні зрубу, по всій довжині колоди, протилежний - на довжину в 1,5 - 2 розміри бревна.Следует докладніше зупинитися на деяких специфічних термінах, які застосовують будівельники при вирубуванні «в лапу ». «Бовдур» - кінець колоди, який обтесаний з двох паралельних сторін. «Щоки» - площині, що вийшли при цьому. «Обзол» - опукла поверхня, котра не піддається обработке.Оставшіеся два канта, слід обтесати на довжину, яка трохи перевищує діаметр самого колоди. Всі інші колоди зрубу обробіть також. Після цього виконайте їх підгонку і зберіть весь зруб неподалік від фундамента.Оставьте зруб на кілька місяців для просушки. Після поставте його на фундамент, укладаючи між колод утеплювач. Скріпіть колоди, використовуючи вставні шипи. Проконопатьте зруб і залиште його ще на один рік для усадки, потім ще раз виконаєте конопатку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=a0Bwq6DtLt4