Як рубати зруб в чашу. зруб Як зробити чашу.

При виготовленні зрубу одним з найбільш популярних способів є рубка в «чашу», або «в обло». Такий метод є найбільш стійким по відношенню до інших способів врубки колод, а також має перевагу в тому, що кути будови захищені від дощу і снігу виступаючими частинами колод.
Вам знадобиться
  • сокиру, "риса", циркуль тесляра
Інструкція
1
Зробіть закладку першого (окладного) вінця. Фундамент укрийте ізоляційною прокладкою, на яку покладіть паралельно один одному два колоди. Вирівняйте їх строго горизонтально по рівню, щоб зруб надалі був ровним.Сруб «в чашу» можна виконати двома способами: «чашею» вниз і «чашею» вгору. Багато майстрів схиляються до використання першого методу. Будинок, виготовлений за даною технологією, довговічний, за рахунок того, що стіни захищені від впливу навколишнього середовища.
2
Покладіть на основні колоди перпендикулярно ще два, і зробіть розмітку спеціальним пристосуванням - циркулем тесляра або «рисою». Для виготовлення риси треба взяти дерев'яний або металевий молоток і прикріпити до його зовнішньої площині два металевих прута діаметром 6-8 мм і довжиною 150 мм, що мають гострі кінці. «Чаша» зрубу вийде равнобокой, якщо розмітку проводити з двох сторін верхньої колоди.
3
Постинаєте сокирою «чашу», і перевірте на щільність її підгонки, пробно встановивши колоду. Глибина «чаші» повинна відповідати тому, щоб верхні колоди були підняті щодо нижніх на половину діаметра. Коли «чаша» вирубана і колоди покладені, вирівняйте їх верх, надавши їм злегка круглу або овальну форму.Недостаток методу зрубу «в чашу» складається в перевитраті деревини за рахунок кутових залишків (приблизно 0,5-0,6 м колоди). Тим самим зростає вартість готового будови. Крім того, досить складно виконати зовнішнє облицювання зрубу .
Для того щоб зайнятися зведенням дерев'яного зрубу, обов'язково потрібно мати певні знання в цій області. Також необхідно дотримуватися масу тонкощів. Наприклад, для того щоб стіни були рівними, потрібно при укладанні кожної стіни чергувати Комлєв і вершини колод. Варто відзначити, що найбільш трудомісткою завданням є підгонка діаметра колод.
Інструкція
1
Для зведення потрібні оцилиндрованні колоди. Оциліндровка - це додання колоді форми циліндра. Колода повинно мати по всій довжині однаковий діаметр. У деревини є таке привабливе властивість, як низька теплопровідність. Саме по цьому параметру можна порівнювати стіну з оциліндрованих колод діаметром в 20 сантиметрів з цегляною стіною, яка має кладку товщиною в 1 метр.
2
Варто відзначити, що в той момент, коли виробляється оцилиндровка, відбувається мінімальне видалення поверхневих шарів деревного відводу. В основному вибирається для цього заболонь - молодий периферійний і менш щільний шар стовбура, який лежить безпосередньо під корою. В процесі оциліндровки повністю зберігається найбільш щільна і цінна ядрова внутрішня частина. Саме тому у колод не втрачається природна міцність.
3
Для того щоб обробити колоду, необхідно мати оциліндровочний техніку. Саме з її допомогою можна досягти максимальної точності профілювання. Колоди після оцилиндровки повинні щільно прилягати одне до одного, венцовие з'єднання і кутові замки повинні бути герметичні. Саме від цього повністю залежить непродуваемость стін.
4
За допомогою оциліндровочні обладнання необхідно обробити колоди. Діаметр колод залежить від типу споруди. Для зведення житлового будинку потрібні колоди діаметром від 200 міліметрів і більше. Для будівництва нежитлових будівель, таких як гараж, лазня, альтанка і т.д. використовуються колоди меншої товщини. У нашій країні найчастіше використовуються колоди діаметром від 210 до 230 міліметрів. Саме такої товщини стіни можуть надійно захистити від негоди і російських морозів.