Як зробити арку на кухню.

Арка - це вхідний отвір з закругленими верхніми кутами заданого радіусу. Арочний отвір не тільки прикрашає кухонне приміщення і робить його нестандартним, але і економить дорогоцінні сантиметри. Знявши двері, ви отримуєте додатково 1,2 м зони її відкривання-закривання. Єдиною умовою пристрою арки є висота дверного отвору на кухні. Якщо дверний отвір нижче 2-2,2 м, вам доведеться попередньо збільшити його висоту, роздовбали стіну перфоратором.
Інструкція
1
Найпростіший арочний отвір класичної форми можна зробити з гіпсокартону. Для цього вам знадобляться дриль, гіпсокартон, алюмінієві профілі, дюбелі і шурупи, ножиці по металу, ножівка, рулетка, будівельний рівень, олівець і ватман.
2
З листа гіпсокартону виріжте чотири прямокутних трикутника, сторони якого повинні бути трохи більше радіуса заокруглення аркі.Пріложіте шаблон і виріжте на гіпсокартонних трикутниках потрібне закругленіе.Прікрепіте до дверного отвору горизонтальні і вертикальні алюмінієві профілі, закріпіть їх дюбелями і шурупами з кроком в 15 см.
3
Перш за все, визначитеся з формою арки. Намалюйте на ватмані шаблон арочного заокруглення в натуральну велічіну.Соберіте арку , прикріпивши чотири гіпсокартонних трикутника до профілів, по два з кожного боку, шурупамі.Теперь треба оформити вигнуту частину арки. Візьміть алюмінієвий профіль і надріжте його стінки ножицями по металу через кожні 5-7 см. Вигніть профіль за формою арочного отвору і закріпіть його за допомогою шурупів між гіпсокртон трикутниками. Починати слід з центру арки, послідовно віддаляючись до її країв в обидві сторони. Там де профіль стикнеться з торцями отвору, загніть його краю всередину і прикріпіть його до прорізу дюбелем за допомогою молотка. Все зайве зріжте.
4
Виріжте з гіпсокартону смугу так, щоб її ширина була більше ширини стіни на 2-3 см і довше арочного вигину на 10-15 см. Просвердлите в ній послідовно ряд отворів з кроком 5-7 см.
5
Гарненько змочіть смугу гіпсокартону вологою губкою так, щоб вона стала гнучкою. Акуратно зігніть її по формі арки і прикріпіть шурупами до зігнутої алюмінієвому профілю. Залиште сохнути на 12 часов.Арка готова. Тепер її слід зашпаклювати, зачистити шкіркою і протерти мокрою ганчіркою. Далі оформляйте її у відповідності зі всім приміщенням.