Як провести воду для дачі. провести воду до себе на дачу своїми руками.

Якщо ви проводите на дачі все літо, то вода вам просто необхідна. Для отримання води на дачній ділянці використовуються різні методи. Можна викопати колодязь, якщо на території вашої дачі пролягають водоносні шари. Можна пробурити глибоку артезіанську свердловину, змонтувати насоси і отримати окрему чисту воду. Але найпростіше просто підключитися до відпр воду, який зазвичай проходить по дачних ділянках.
Інструкція
1
Перш за все, дізнайтеся глибину залягання трубопроводу і його місцерозташування. Це можна зробити, звернувшись в житлові організації вашого садового ділянки або в БТІ.
2
Визначтеся з видом водопровідних труб, які маєте намір використовувати. Мідні труби самі довговічні, але і найдорожчі. Сталеві труби іржавіють за 20 років, труби з металопластику можуть протриматися років 50, пластикові труби - 30 років. До речі, щоб при необхідності мати можливість поміняти вийшла з ладу трубу на нову, зазвичай, труби закладають в азбестові труби більшого діаметру. Потім запаюють їх цементом, щоб туди не пробралися гризуни.
3
Складіть проект врізки в загальний водопровід і отримаєте на нього дозвіл спочатку в садовому товаристві, а потім у відділенні організації Водоканалу, до якого відноситься ваш садовий участок.В відповідно до проекту викопайте траншею глибиною 1,5 м (нижче рівня замерзання ґрунту), укладіть туди асбестовую і водопровідну труби.
4
У місці врізки в загальний водопровід ви повинні викласти колодязь. Такий же колодязь треба викласти і в місці підведення водопроводу до будинку. Глибина колодязя -1,8 м, розміри 1х1м. Викопайте яму шириною 1,4 м і глибиною 1,8 м, обкласти її червоною цеглою, простір за цегляною кладкою залийте бетоном або засипте викопаної землею. По верхньому краю колодязя зміцните металевий 5см куточок, щоб колодязь можна було закривати металевим листом.
5
Змонтуйте всередині колодязя систему по дачі води в будинок. До першого розгалуження трубопроводу на трубі повинен стояти вентиль, за ним кран для спуску води на зиму. Потім монтується водяній лічильник, і тільки потім трубопровід розгалужується на кілька відводів. Кілька з них використовується для підведення води в будинок, а один з них можна вивести назовні для поливу ділянки. Причому кран для його відкриття повинен бути в домі, щоб уникнути крадіжки води, за яку ви платите за лічильником.
Будинок без води не може вважатися повноцінним житлом, і навіть колодязь у дворі дачі не вирішує цієї проблеми. Для нормальних і комфортних умов перебування на дачі необхідно, щоб вода подавалася з крана аналогічно, як це відбувається в міській квартирі.
Інструкція
1
Найбільш простий спосіб забезпечити наявність води - це підключитися до централізованого водопостачання, якщо воно є. Але і в цьому випадку знадобляться всілякі дозволи і погодження з різними державними органами. Набагато простіше викопати колодязь або влаштувати свердловину, отримавши тим самим автономне водопостачання. Після того, як колодязь або свердловина будуть готові, необхідно виконати ще цілий ряд робіт, щоб вода, нарешті, прийшла в будинок. У кожному разі, знадобляться насос або насосна станція, труби, запірна арматура і всілякі муфти, трійники і ущільнення. Якщо воду передбачається качати з колодязя, найкраще використовувати насосну станцію. Рекомендується вибирати станцію четвертого покоління (саму малошумящими).
2
Відповідно з глибиною колодязя і висотою передбачуваного підйому води можна вибрати відповідну станцію. Для її установки біля криниці необхідно викопати пріямо, глибиною приблизно 1,5 метра і намітити шлях передбачуваного водопроводу. Для підведення води бажано застосовувати поліпропіленові труби, що не лопнуть взимку від морозу. Найширший асортимент таких труб різного діаметру представлений на ринку будматеріалів. Трубу по вулиці необхідно прокласти в траншеї, глибина якої щонайменше метра, щоб виключити замерзання води в зимовий період.
3
При розводці трубопроводів в приміщенні необхідно використовувати спеціальні трійники і муфти, за допомогою яких з'єднуються ділянки труби і виконуються різні відводи. Ці муфти влаштовані таким чином, що при закручуванні гайки виникає міцне з'єднання, що виключає підтікання води і підсмоктування повітря в систему. В якості запірної арматури можна використовувати звичайні крани, які застосовуються в міських квартирах. Якщо на дачі НЕ передбачається цілорічне проживання, насосну станцію на зимовий період рекомендується демонтувати і помістити в тепле місце.