Як перевірити швидкодію комп'ютера. Перевірити продуктивність комп'ютера.

Сучасний користувач часто стикається з проблемою «гальмування» комп'ютера. Сьогодні ми розглянемо два способи перевірки швидкодії системи: перший - за допомогою диспетчера задач Windows, знайомий більшості користувачів настільних ПУ, другий - за допомогою індексу продуктивності Windows, не менш зручним, але маловідомим способом.
Вам знадобиться
  • Комп'ютер, встановлена система Windows, стандартні програми даної системи, дане керівництво
Інструкція
1
Якщо вам необхідно точно знати швидкодію вашої системи, то даний спосіб дуже зручний і підходить для більш досвідчених користувачів, так як він показує не тільки швидкодію процесора, але і окремих частин комп'ютера. Для того щоб визначити рівень роботи з даного способу, необхідно натиснути комбінацію клавіш Alt + Ctrl + Delete;
2
Вибрати Диспетчер Завдань; Вибрати вкладку «Швидкодія»; І на даній вкладці ви зможете побачити, працює ваш комп'ютер в повноцінному режимі, або ж вам варто модернізувати его.Данним способом можна також скористатися, клацнувши правою кнопкою миші по командної рядку . Потім у контекстному меню вибрати Диспетчер Завдань, який з'явиться вже з потрібною відкритою нам вкладкою.
3
ОС Windows оснащена корисною службової програмою, яка називається «Індекс продуктивності». Даний продукт заміряє показники вашого комп'ютера, грунтуючись на п'яти ключових моментах, і показує оцінку кожного з них, і, природно, загальну. Причому, загальна оцінка не може бути вищою мінімального показника серед компонентів. На даний момент оцінка продуктивності обчислюється значеннями від 1 до 5,9. А такі оцінки як 6,0 і вище компанія Microsoft залишила на потім, тобто для більш потужних комп'ютерів.
4
Для того щоб скористатися даним додатком, вам необхідно: Увійти в панель управління; Запустити додаток «Індекс продуктивності»; Натиснути на кнопку «Перевірити»; Таким чином, якщо індекс продуктивності Windows показав оцінку нижче 3, вам варто задуматися про апгрейде або заміні своєї машини на нову. Якщо ж показав вище 3, то вам не про що турбуватися.
Від продуктивності комп'ютера залежить складність завдань, з якими він може впоратися. На сьогодні середня потужність ПК досить висока, але щоб, наприклад, грати в нові ігри і при цьому використовувати високі настройки графіки або займатися декодуванням відео, його загальна продуктивність повинна бути трохи вище середньої. Знаючи потужність свого комп'ютера , ви зможете орієнтуватися, який софт до нього варто купувати.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Wiondows.
Інструкція
1
Операційні системи Windows Vista і Windows 7 дозволяють дізнатися продуктивність комп'ютера за допомогою стандартних засобів. Необхідно просто протестувати його, тоді вам буде доступна оцінка потужності ПК. Натисніть кнопку «Пуск» і відкрийте «Панель управління». Далі виберіть компонент «та знаряддя».
2
У вікні виберіть функцію «Оцінити комп'ютер». Чекайте завершення операції перевірки. Використовувати комп'ютер в цей час не рекомендується, так як в процесі тестування він працює на максимальних можливостях, і додаткове навантаження на систему може привести до збою даного процесу. По його завершенні виводиться загальна оцінка ПК і оцінка кожного комплектуючого окремо (процесор, відеокарта). Якщо ви увійшли в цей розділ, і там вже стоїть оцінка продуктивності, значить система справила тестування автоматично.
3
Якщо ваша базова оцінка менше 3,5, то це означає, що комп'ютер досить слабкий, і підійде тільки для вирішення офісних завдань. Оцінка від 3,5 до 5 свідчить про середні характеристиках ПК. Ви зможете використовувати більшу частину софта, грати в ігри на мінімальних налаштуваннях графіки. Оцінка від 5 до 7 (на деяких версіях Vista максимальна оцінка 6) говорить про досить високий потенціал ПК. Вам доступні практично всі програми, можете грати в більшість нових ігор на високих налаштуваннях графіки. Оцінка від 7 до 7,9 говорить про дуже високу потужності вашого комп'ютера . З таким індексом продуктивності операційної системи можна встановлювати будь-які програми і грати в самі технологічні відеоігри.
Корисна порада
Базова оцінка визначається найслабшим комплектующим. Якщо у вас, наприклад, для всіх параметрів оцінка 6,0, а для 3D (відеокарта) 3,0, то для росту загальної продуктивності потрібно всього лише замінити відеокарту.