Як перевірити свій обмін речовин.

Основним чинником, визначальним обмін речовин (метаболізм) людини, є його статура. Якщо основну масу тіла складають органи, м'язи, кістки і майже немає жиру, значить, у конкретної особи хороший обмін речовин. Цей процес безпосередньо залежить від спадковості і гормонів. На нього впливають дієти, стреси, ліки і вправи. Перевірити свій обмін речовин можна різними способами. Ось один з найпростіших.
Вам знадобиться
  • Точні електронні ваги і калькулятор.
Інструкція
1
З його допомогою ви визначите швидкість метаболізму, який відбувається в організмі людини при відсутності фізичного навантаження. Це основний обмін речовин. Тобто ви отримаєте інформацію про роботу своєї травної системи в стані спокою, а саме під час сну, коли енергія витрачається тільки на підтримку дихання, температуру тіла і серцеві скорочення.
2
Зважте безпосередньо перед засинанням, після вечірнього туалету. Фізичне навантаження в цей час забороняється, не можна їсти або пити. Це буде вага Х. Потім зважте відразу ж після пробудження, перед ранковим туалетом. Це буде вага Y.
3
Визначте величину основного обмін а, яка різниці цих показань. XY = ваш основний обмін речовин. В нормі величина основного обмін а повинна дорівнювати 500 г.
4
Якщо різниці між вечірнім і ранковим вагою немає, необхідно подумати про своє здоров'я. У Вас знижений основний обмін . Зверніть особливу увагу на роботу щитовидної залози, проконсультуйтеся з лікарем. При цьому вам необхідно дотримуватися наступних рекомендацій: 1. Дотримуйтеся індивідуального режиму харчування, розробленого дієтологом з урахуванням ваших особливостей; 2. Їсти потрібно за 4 години до сну, адже все з'їдене на ніч буде перетворюватися в жирові відкладення.; 3. Харчуйтеся маленькими порціями п'ять разів на день, добре пережовувати їжу і обмежте вживання жирів; 4. Більше рухайтеся, бігайте підтюпцем, катайтеся на велосипеді, займайтеся аеробікою і не забувайте про силові навантаженнях; 5. Ходіть в лазню і сауну, адже пар розігріває тіло, відкриває пори і стимулює обмін речовин; 6. Приймайте контрастний душ з поступовим зниженням температури води до 20 градусів, закінчуйте його холодною водою;