Як виростити кохию.

Кохия - однорічна рослина, яке ще прийнято називати в народі річним кипарисом. Кохия досить швидко росте, має безліч гілок і досягає у висоту до 150 см. Ця рослина приваблює багатьох, адже воно вічно зелене, а за своїм виглядом нагадує стрункий і красивий кипарис. При всьому цьому кохия по осені набуває новий колір - кармін-червоний, що робить кущик ще більш красивим і незвичайним.
Інструкція
1
кохию часто використовують для прикраси ділянок, де з рослини можна зробити невисоку загорожу або навіть створити невеликі фігурки за допомогою незвичайної стрижки гілок. Краса рослини рідко залишає байдужим, багато хто бажає мати таку рослину неподалік свого будинку або на дачній ділянці, проте не всім відомо, як виростити кохию.
2
Спочатку тим, хто вирішив обзавестися даними рослиною, слід знати, що кохия не любить морозів і тіні, вона віддає перевагу світлим сонячні місця, проте не менш добре росте і в полутені.Проізрастать кохия може в абсолютно будь-яких ґрунтах, однак найбільш добре рослина почувається на родючих некислих почвах.Растеніе здатне добре переносити нетривалу посуху і не вимагає щоденного поливу.
3
Часто кохию висаджують насінням, поміщаючи їх прямо в грунт, але це не кращий спосіб виростити рослину. Найкраще з насіння проростити розсаду і потім вже почати пересадку в потрібне місце.
4
Для цього підготуйте розсадні ящікі.Подготовьте родючу землю.
5
В березні розсипте придбане насіння по всій поверхні землі.Прісипьте насіння землею.
6
Поставте в світле сонячне місце подалі від батарей, радіаторів та інших опалювальних пріборов.Ежедневно обприскуйте водою.
7
Після того, як ваші насіння зійде, починається другий етап - висадка рослини в грунт.Висажівать рослину слід, вибравши для неї найбільш підходящі умови, тобто в місцях, де менше тені.В перші два тижні для кохіі потрібно зробити підпірки, щоб рослина красиво і граціозно росло вгору.
8
Пересаджувати кохию не рекомендується, однак пам'ятайте про те, що на наступний рік вона буде здатна розмножуватися самосівом. Для цього просто залиште кілька кущиків зимувати у вашому саду, а вже навесні ви помітите нові яскраво-зелені сходи по близькості залишених рослин.
Зверніть увагу
Кохия - однорічний кипарис. Як швидко пролетіло літо! А як хочеться продовжити літній буйство фарб, помилуватися незвичністю форм суцвіть. Для проростання насіння потрібне світло, тому не засинайте їх землею, а просто втисніть в грунт. Сходи легко переносять невеликі морози. Але якщо вирощувати розсадою, то у відкритий грунт треба висаджувати, коли мине загроза заморозків.
Корисна порада
Кохия відмінно переносить стрижку, з невеликих смарагдових кущиків можна сформувати різні топиарние фігурки. Іноді насіння кохіі висаджують прямо в грунт. Однак найефективніше виростити з насіння розсаду кохій. Кохия воліє сонце, але буде рости і в напівтіні. На родючих землях, в теплому кліматі, кущики кохій можуть вирости у висоту до 1.5 метрів. Не забудьте про підпірки.
Садово-городній сезон у квітникарів починається ранньою весною - в березні, коли ще всюди лежить сніг. Щоб влітку на грядках, як і колись, пахли лаватери, петунії, космеи, настурції, декоративна квасоля і запашний горошок, належить серйозно попрацювати.
Вам знадобиться
  • Семена, грунт, марганцівка.
Інструкція
1
Оскільки у більшості однорічних квітів досить великі терміни вегетації, доведеться заздалегідь подбати про здорову розсаді. Для цього ви повинні виконати чотири основні умови: придбати здорові схожих насіння; подбати про приготування якісного субстрату (земляний суміші) для посіву; створити максимально комфортні умови для сходів і нормального росту сіянців; забезпечити розсаді кваліфікований догляд.
2
Особливу увагу приділіть підготовці якісного субстрату. Дуже важливо, щоб це був абсолютно свіжий, не використаний раніше субстрат з великим вмістом поживних речовин, пухкий і добре утримує вологу. Для айстр, левкоїв, лев'ячого зіва, запашного тютюну і петуній, схильних до захворювання чорної ніжки, перегній краще не додавати. Можете обмежитися сумішшю дернової землі, піску, торфу в співвідношенні 3: 1: 1. А от іншим квітковим культурам можете сміливо додати частину перегною.
3
Субстрат починайте готувати з осені, помістивши його у вологе прохолодне місце. Приблизно за 2-3 тижні перед посівом землю потрібно «привести до тями», тобто відігріти.
4
Приготовлені насіння перед посівом обов'язково обробіть 0.1% розчином марганцівки і висушіть їх, тим самим убезпечивши від можливих збудників грибкових захворювань.
5
Висаджувати насіння слід в неглибокі ємності з хорошим дренажем, для чого на дно покладіть керамзит, крупний пісок або камінчики. Орієнтир рівня субстрату - приблизно 1.5 см нижче краю ємності.
6
Семена укладайте в грунт по борозенками. Великі поместітете на глибину, відповідну їх розміром, а дрібні - змішайте з грунтом і рівномірно розподіліть по всій поверхні. Грунт має бути помірно вологої. Занадто рясна волога може стати причиною загнивання і загибелі рослин.