Як привчити до сухого корму собаку.

Про сухому кормі ходить багато легенд: хтось каже, що це корисно і зручно, хтось - що, навпаки, шкідливо і навіть може вбити собаку . У сухого корму, звичайно, є свої плюси і мінуси. Головне - правильно його використовувати.
Інструкція
1
Сухий корм або натуральне харчування? Маленькому зростаючому організму необхідно так багато всього: крім білків, жирів і вуглеводів, потрібні ще й мінерали, клітковина, вітаміни. Можна, звичайно, змішати в одній мисці м'ясо, крупу, молоко, яйце, сир, але шлунок собаки не настільки витривалий, щоб перетравити цю суміш. Як стверджують ветеринарні лікарі, в готовому сухому кормі, незважаючи на твердження в рекламі, також не знайдеться всіх необхідних собаці речовин. Крім того, сухий корм погано розтягує шлунок собаки, не примушує його працювати. Фахівці дійшли висновку: не варто протиставляти сухий корм і натуральне годування, їх необхідно поєднувати. Наприклад, один день годувати сухим кормом, другий - натуральною їжею з високим вмістом білка і клітковини. Також в раціон можна додавати вітаміни, особливо в осінньо-зимовий період, так як собака не може повністю отримати необхідну дозу ні в сухому кормі, ні в натуральному харчуванні.
2
Як вибрати сухий корм? Дешеві сухі корми виготовляються із субпродуктів та консервантів. Вони не тільки не корисні, але навіть шкідливі собакам. Вживання таких кормів загрожує розвитком сечокам'яної хвороби, захворювань шлунково-кишкового тракту, в деяких випадках, навіть діабету. Крім того, завдяки сировині низької якості, з якого виготовлені ці корма, вони занадто швидко перетравлюються, і собака постійно ходить голодна. Купуйте хороші, дорогі корми перевірених марок. Корм обов'язково повинен відповідати породі, вазі і віку тварини. У хороших марок кормів досить широка асортиментна лінійка, ви з легкістю зможете підібрати той корм, який потрібен саме вашому улюбленцю. Норма харчування буде вказана на упаковці.
3
Як привчити собаку до сухому корму ? Сухий корм - це зручно: на дачі або в дорозі, коли немає можливості приготувати їжу собаці, він просто незамінний. Але багато тварини спочатку відмовляються від сухого корму. Для того, щоб перевести пса на сухий корм, необхідно потроху домішувати його до звичної їжі. Можливо, собака просто відчує його смак, і він припаде їй до вподоби. Додавайте корм в їжу доти, поки він не складатиме 50% від обсягу харчування. Якщо собака з'їдає все, спробуйте дати сухий корм окремо. Ветеринари рекомендують розмочувати його водою. Якщо ви проти розмочування, обов'язково прослідкуйте, щоб поряд з кормом була миска зі свіжою водою. Якщо собака вередує, дайте їй зголодніти. Якщо і після цього продовжує відмовлятися, поверніться до додавання корми в звичну їжу, поки тварина не звикне до смаку. Можливо, необхідно поміняти марку корми.
Корисна порада
Дрессіруем собаку і навчаючи її командам, використовуйте сухий корм як заохочення.
Сухі корма зручні і прості в застосуванні. Виробники кормів преміум і супер-преміум класу надають широкий вибір спеціалізованих дієт. Але навіть на самий хороший і якісний корм цуценя потрібно переводити поступово, протягом п'яти-семи днів.
Інструкція
1
У перший день частка сухого корма не повинна перевищувати п'яту частину добового раціону цуценя. Дайте цуценяті спробувати новий корм, а решту підмісіть в звичайну їжу. Спостерігайте за цуценям. При появі алергічних реакції (свербіж, почервоніння шкіри вух, між пальців і т.д.) перехід на новий корм слід припинити.
2
У другий день можна зменшити частку звичайного раціону, а сухий корм додати в ранковий і вечірній годування. Якщо це спричинило розлади травлення, переходити на новий корм потрібно обережніше, або взагалі на якийсь час відмовитися від цієї ідеї.
3
В третій день замініть повністю одне з годувань на третю частину добової норми корма . Найкраще, якщо це буде ранковий або денний годування.
4
На четвертий чи п'ятий день можна поступово виключати старе харчування з раціону. Уважно стежте за тим, щоб у цуценя завжди була у вільному доступі свіжа питна вода. Намагайтеся не перевищувати добову норму видачі корма (таблицю норм, як правило, можна знайти на упаковці з кормом).
Зверніть увагу
Не можна постійно змішувати домашні і фабричні корму. Сухий корм можна змішувати тільки з м'ясними консервами для собак (бажано тієї ж фірми) .Подбірайте корм відповідно віку і породі цуценя. Не можна годувати цуценя кормом для дорослих собак через недостатнє вмісту білка в последнем.Некоторие породи більш сприйнятливі до алергенів, які можуть міститися в кормах, ніж інші.
Корисна порада
Завжди годуєте щеняти в один і той же час. Чи не перекармливайте.Переводить собаку з одного раціону на інший найкраще поступово, навіть якщо це просто інша марка сухих кормов.Переводіть цуценя на сухий корм можна починаючи з трьох тижнів, але в такому випадку його треба подрібнити і змішати з теплою водою або молоком.