Як видалити плями з взуття.

Помітивши на своїй шкіряній взуття пляма, не прагнете відразу ж по приходу додому намагатися його відчистити. Спочатку спеціальною щіткою почистіть свої черевики, потім протріть їх вологою м'якою ганчіркою, зітріть вологу сухою ганчіркою і тільки після цього можна приступати до видалення плям. Брудна взуття миється прохолодною водою і тут же насухо витирається. Мити її потрібно недовго, намагаючись не допускати потрапляння вологи всередину взуття .
Інструкція
1
Після того як ваша взуття просохне, обробіть її відповідним чином, враховуючи стан і матеріал, з якого виготовлені ваші черевики або чоботи. В давні часи взуття робилася з натуральної шкіри, тому доглядати за нею потрібно було особливо обережно. Її очищали від плям і бруду, просочували, потім чистили, надавали їй блиск, а також освіжали колір простими і ефективними способами. Відмінно справлявся з плямами розчин, приготовлений з змішаних рівних часток води, нашатирного спирту і мила.
2
Найчастіше плями на взуття мають жирну природу (машинне масло, масляні фарби) і видаляються за допомогою розчинення речовини, яке і викликало появу плями. Після розчинення плями необхідно зібрати розчин добре вбирає вологу тканиною або ватним тампоном.
3
Жирові плями в основному в господарстві обробляють розчином аміаку, щавлевої кислоти, бензином, скипидаром. Потім оброблене місце слід протерти сухою суконкой. Нарешті, якщо буде потрібно, можна підфарбувати місце колишнього плями відповідним барвником.
4
Взуття із замші можна промити невеликою кількістю мильної води, висушити і обробити спеціальною щіточкою. Плями зі світлої шкіри спочатку рекомендується обробити теплим, некип'яченим молоком, після чого застосувати пасту з тальку, скипидару і карбонату магнезії. Суміш ця готується шляхом розмішування її компонентів дерев'яною ложкою до тих пір, поки не вийде однорідна маса. Тієї ж ложечкою її можна нанести на пляму, придавити шматком скла, а на скло накласти який-небудь важкий предмет. Через 10-15 хвилин скло знімається, на пасту капается кілька крапель скипидару, а потім все це залишається у спокої до повного висихання. Висохла суміш потім акуратно видаляється, і місце колишнього плями обробляється способом, описаним в попередньому кроці.
5
Плями жиру добре сходять з шкіри, якщо їх обробити водним розчином соди (чайна ложечка соди на половину склянки води). Протираючи пляма цим розчином, ви виявите піну. Якщо це сталося, потрібно трохи почекати і змити розчин. Стійкі та застарілі плями очищаються оцтом, цибулею або лимонним соком. Видаливши плями, взуття знову ж потрібно просочити і надати їй блиск.