Як дізнатися де південь.

Навіщо людині вміти визначати сторони світу і, зокрема, визначати південь? Приводів безліч - від спроби правильно розташувати меблі в квартирі, згідно з канонами фен-шуй, до знаходження шляху додому у випадку, якщо він раптом заблукав у лісі. Давайте навчимося знаходити, скажімо, південь.
Інструкція
1
Перший спосіб передбачає наявність компаса. Покладіть його на рівну поверхню і дайте стрілці заспокоїтися. Її синій або незабарвлений кінець буде вказувати на букву N ("nord" - північ), а червоний - на букву Z ("zuiden" - південь).
2
Другий спосіб - по сонцю. В старовину південний напрямок називали полуднем, а замість «піти на південь», говорили - «піти на полудень». Тому що перебуваючи в зеніті свого денного шляху по небу (а цей час припадає на полудень), сонце точно вказує на південь.
3
Ще один спосіб - орієнтування по зірках. У північній півкулі є два сузір'я, всю ніч залишаються високо в небі - Велика і Мала Ведмедиці. Сама остання зірка (кінчик ковша) в сузір'ї Малої Ведмедиці - Полярна. Саме вона вела древніх мореплавців, оскільки незмінно вказувала напрямок на північ. Відповідно, повернувшись до неї спиною, ви будете дивитися чітко на південь.
4
Перебуваючи в лісі, можна визначити місцезнаходження півдня за непрямими ознаками. Наприклад, південна сторона зустрінутого вами мурашника буде пологішій, ніж північна. А ось мох воліє рости з північної сторони дерев і пнів. Відповідно, сторона деревного стовбура, протилежна зарослої мохом, буде південній.