Як перевести кілобайти.

За великим рахунком все казкові можливості комп'ютерів засновані всього лише на перерахунку нулів та одиниць. Вся інформація, обробкою якою вони займаються з дикою швидкістю, попередньо розкладається на ці елементарні одиниці (нуль або один), які прийнято вимірювати в двійковій системі числення і називати «битами». Для зручності обробки процесором комп'ютера біти групують по вісім штук і цю порцію інформації називають «байтом». Байти, в свою чергу, утворюють великі масиви, які вимірювати доводиться в кілобайтах, мегабайтах і т.д. Але оскільки в основі цієї ієрархії розмірностей лежать ті самі нуль з одиницею двійковій системи, то і масштабування одиниць виміру інформації теж відбувається в двійковій системі.
Інструкція
1
Спочатку слід з'ясувати принцип перекладу кілобайти в бйти, мегабайти та інші ступені одиниць виміру кількості інформації.У двійковій системі розмірність одного кілобайти дорівнює двом в десятому ступені байтам. Це означає, що для того, щоб перевести кілобайти в байти їх кількість слід помножити на 1024 (це і є два в десятому ступені). А для перерахунку кілобайтів в мегабайти - навпаки розділити на 1024. І т.д.
2
Зрозумівши принцип масштабування одиниць виміру інформації, можна переходити до практичної сторони вопроса.Перевесті кілобайти , наприклад, в байти можна за допомогою звичайного калькулятора, табличного редактора або програмного калькулятора ОС Windows. Якщо ви будете використовувати калькулятор Windows, то для його запуску потрібно в головному меню (на кнопці «Пуск») перейти в розділ «Програми», потім в підрозділ «Стандартні» і клацнути пункт «Калькулятор».
3
У вікні калькулятора введіть кількість кілобайт, яке потрібно перерахувати. Якщо треба перерахувати кілобайти в байти, то помножте введене число на 1024. А якщо навпаки, в мегабайти, то розділіть на 1024. Якщо в гігабайти - розділіть отриманий результат ще раз на 1024. І т.д.
4
Можна скористатися і он-лайн калькуляторами. В цьому варіанті розв'язання задачі не потрібно нічого множити - достатньо перейти на сайт, що надає таку послугу, ввести число кілобайти і вибрати в які одиниці це число слід конвертувати. Наприклад, на сайті convertr.ru/information/kilobytes відповідь ви отримаєте відразу, навіть нічого не натискаючи і не відправляючи на сервер.
5
Маючи справу з кілобайтами та їх похідними, слід враховувати одна суттєва обставина. Оскільки базовою системою обчислення у нас є десяткова, а не двоичная, то під размерностями мега, гіга, тера і т.д. зазвичай мають на увазі їх десяткові значення. Тобто мега = десять в шостому ступені, гіга = десять у дев'ятій, тера = десять в дванадцятому ступені і т.д. Ці значення закріплені в стандартах метричної системи вимірів і наших вітчизняних ГОСТах. Тому кожен мегабайт містить 1000 кілобайт відповідно до Держстандарту і 1024 кілобайт згідно двійковій системі числення. У практичних перерахунках це слід враховувати. Наприклад, купуючи флеш-носій, на якому виробник вказує ємність 4 гігабайти (за ДСТУ), майте на увазі, що вмістити на неї ви зможете не більше 3,73 гігабайт (4294967296 байт).