Як збільшити кліренс автомобіля. Як збільшити дорожній просвіт.

Щоб збільшити кліренс (дорожній просвіт), необхідно використовувати будь-які з нижченаведених способів.

• Використовуючи межвиткового проставку можна збільшити дорожній просвіт. Це відбувається за рахунок того, що пружина стискається менше. В результаті робочий хід амортизатора на стиск зменшується. Амортизатор виконує мінімальну роботу, і пружина за великим рахунком не стискається. Як наслідок, жорсткість підвіски збільшується, а відбувається зменшення комфорту. • Пружина, що має кустарне виробництво або ж не відповідає автомобілю даної моделі. В тому випадку, коли пружина не відповідає нормативу, наприклад, дуже сильна, то хід амортизатора на відбій або зовсім припиняється, або ж зменшується. В результаті можна отримати не комфортну їзду. Зрештою, автомобіліст отримає швидкий вихід амортизатора з робочого стану. • Сприяють збільшенню дорожнього просвіту поліуретанові проставки. Вони встановлюються між кузовом автомобіля і опорою стійки. Поліуретан і армована металева втулка характеризуються різною щільністю. А дана різниця може привести до того, що під час експлуатації на не рівня дорогах поліуретан стискається. В свою чергу втулки починають деформувати кузов автомобіля. • Збільшенню дорожнього просвіту сприяють алюмінієві проставки, які встановлюються між кузовом автомобіля і опорою стійки. Вони мають досить високу міцність і не призводять до втрати комфортності їзди. До того ж тут не відбувається деформації кузовний частини. В підкапотному просторі вони виглядають чужорідної деталлю. А на дорогах з піщано-сольовою сумішшю вони можуть провокувати корозійні процеси. • Збільшенню дорожнього просвіту сприяють пластикові проставки. Їх встановлюють між кузовом автомобіля і опорою стійки. Виготовлення таких проставок здійснюється з АВС-пластика, широко використовуваного в автомобілебудуванні. Вони мають високу міцність. Їх непомітно в підкапотному просторі. Вони не сприяють зменшенню комфортності їзди, не окислюються і не деформують кузов автомобіля. Пластикові проставки не провокують виникнення корозійних процесів. • Збільшити кліренс допоможуть гумові проставки. Їх встановлюють на пружину замість штатних. Для виготовлення використовується високоякісна гума, яка здатна утримати масу автомобіля. Комфортність їзди дані проставки не зменшують і корозійні процеси не провокуються. При їх використанні не відбувається деформація кузова.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ZJrRsZ_4JgY
Ви під'їжджаєте до роботи і паркуетесь на звичному для вас місці, як раптом - що це? Ви відчули, як машина бампером прошкрябала по бордюру. От халепа, думаєте ви, оглядаючи нижню частину бампера, а адже ще півроку тому такого не могло і статися, нова машина з запасом паркувалася біля бордюру. Ще трохи, і можна бампер розколоти. Найбільш сильно пружини підвіски просаджували в період обкатки, при русі з повним завантаженням і в момент старіння (років через п'ять), але у вас-то нова машина - їй півроку від народження, що робити?
Вам знадобиться
  • - набір проставок (вкладишів) згідно марці машини
  • - набір ключів
  • - гараж з ямою
  • - домкрат
  • - друг, який допоможе не тільки словом, а й ділом
Інструкція
1
Мати великий дорожній просвіт - доля великих джипів, паркетників та іншої елітарної техніки. Звичайно, при виборі машини ви цей показник враховували, адже живете в Росії. Стандартних 15-16 см цілком достатньо. Але, як бачите, закони фізики не обійти, пружини підвіски мають властивість просідати в міру пробігу автомобіля, і чим більше пробіг, тим сильніше це відчувається. Найпростіший варіант збільшення дорожнього просвіту - це встановити колеса більшого розміру. Якщо поставити поруч колеса радіусом 15 і 16 дюймів, то при однаковій висоті профілю та ширині, вони будуть вищі на цілих п'ять сантиметрів, але дорожній просвіт збільшитися лише на половину - на один дюйм. Повинен вас попередити: хоч цей спосіб і здається таким простим, він, мабуть, найбільш дорогий і небезпечний. Оскільки підвіска у вас просіла, і колесо пішло в глиб крила, то колесо більшого розміру піде туди ще більше, а це зменшить хід підвіски і може пошкодити елементи кузова при русі по нерівній дорозі. Цей варіант явно не підходить, і ви вже, напевно, здогадалися, що допрацьовувати потрібно підвіску.
2
Можна витратити купу грошей, купити нові пружини, заплатити фахівцям, щоб вони їх вам встановили, а через півроку все по новому. Навіщо? Адже є більш лояльний метод. Різні фірми вже давно освоїли випуск всіляких проставок і вкладишів під елементи підвіски. Вони, як правило, продаються окремо, але якщо пощастить, то можна придбати комплект на передню і задню підвіски разом з кріпленням (болти, гайки, шайби). Варіантів виконання безліч, під кожну марку автомобіля вони відрізняються розташуванням кріпильних отворів і посадочними розмірами.
3
У передній підвісці вкладиші встановлюються між стійкою і чашкою її кріплення до кузова. Для цього піднімаємо одну сторону машини домкратом і знімаємо колесо. Після чого відкручуємо кріплення стійки від чашки на кузові, вставляємо вкладиш і встановлюємо стійку на місце. Цю ж процедуру проробляємо з стійкою з іншого боку.
4
В елементах задньої підвіски використовуються як вкладиші, встановлювані між кузовом і кріпленням стійки амортизатора, так і проставки, встановлювані між амортизатором і важелем підвіски. Якщо задня підвіска у вас залежна або незалежна - жорстка балка, на якій закріплені обидва задніх колеса, - то піднімати домкратом потрібно обидві сторони, і одночасно встановлювати проставки з двох сторін. Для чого піднімаємо домкратом задню частину машини і знімаємо обидва колеса, відкручуємо верхнє кріпленні амортизатора, якщо у вас вкладиші, або нижнє - якщо проставки. Верхнє кріплення приблизно аналогічно передньої стійки, а нижня частина амортизатора кріпитися одним болтом. Проставки нижнього розташування мають кілька варіантів кріплення амортизатора, проміжне - середнє, і максимальне - високе. Після установки проставок встановіть колеса назад.
Зверніть увагу
При роботі з піднятим автомобілем, завжди включайте передачу в коробці передач, ставте на ручне гальмо і використовуйте противідкатні пристрої (упори по колеса) .Не використовуйте повторно болти, гайки, шайби, встановіть нові, а гайки повинні бути самоконтряшиїся. Не намагайтеся підняти підвіску максимально високо, це погіршить керованість автомобілем, геометрію установки коліс, призведе до додаткового навантаження на елементи підвіски і ШРУСи.
Корисна порада
При виборі вкладишів і проставок уважно перевірте якість виготовлення деталей, вони не повинні мати тріщин і нерівностей, права і ліва деталі повинні бути дзеркальн і рівні за толщіне.Еслі до кінця не впевнені, чи потрібно це вам, встановіть спочатку задні проставки, їх встановити і зняти простіше, ніж передніе.Прі першій можливості після установки вкладишів перевірте кути установки передніх коліс (сход-розвал). Так само може знадобитися регулювання приводу ручного гальма.