Як стати фотографом.

Фотографія заслужено вважається одним з найцікавіших видів дозвілля і часто з приємного хобі перетворюється в другу професію. Широкий асортимент товарів і вражаючі можливості обробки знімків щодня залучають нових людей в світ фотомистецтва. З чого ж слід починати знайомство з цим перспективним захопленням?

Якщо ви твердо мають намір стати фотографом, то найоптимальнішим рішенням буде запис в фотошколу. Під час занять в спеціально підготовленої студії висвітлюються теоретичні аспекти зйомки, докладно розглядається необхідне обладнання, а також проводиться необхідна практика. Але при нестачі часу або відсутності подібного закладу в місці проживання доведеться діяти інакше.

  1. Уважно вивчіть інформацію про принципи, видах і прийомах фотозйомки. В Інтернеті існує велика кількість сайтів, що дозволяють відносно швидко освоїтися в новій справі.
  2. Купіть найпростіший цифровий апарат з можливістю ручного налаштування таких функцій, як спалах, вибір ISO і баланс білого. Бажано наявність оптичного зуму і режиму макрозйомки.
  3. Фотографуйте все підряд. Визначившись з тим, який вид зйомок вам ближче, знайдіть роботи відомого майстра аналогічного жанру і використовуйте їх як еталон для порівняння.
  4. Навчіться працювати в програмах обробки фотографій. Пробуйте редагувати свої фотографії.
  5. Регулярно приймайте участь в конкурсах Інтернет фотознімків, об'єктивно аналізуйте критику і робіть висновки. Як правило, на даному етапі з'являються перші задовільні результати, а бажання стати фотографом переростає в потребу.
  6. Придбайте фотоапарат з ручним регулюванням значень діафрагми і хорошою оптикою. За порадами по вибору варто звернутися до незалежного фахівця, з яким ви обов'язково познайомитеся до цього часу.
  7. Продовжуйте зйомки, використовуючи новий апарат і по необхідності докуповуючи обладнання.
  8. Розміщуйте найбільш вдалі знімки в Мережі. Крім сайтів, присвячених фотографії, робити це можна, наприклад, у своєму блозі.
  9. Запрошуйте всіх потенційних замовників ознайомитися з портфоліо. Хто-небудь обов'язково зацікавиться вашими роботами.

Пам'ятайте, що на ексклюзивність фотографії в першу чергу впливає не вартість знімальної апаратури, а досвід художника, який не має грошового еквівалента.

З приходом цифрової фотографії народилася ілюзія, що знімати - це просто: достатньо придбати дорогу навороченную камеру і натискати на кнопку. Але, зрозуміло, це зовсім не так. Якщо ви любите фотографію і замислюєтеся про професіоналізацію хобі, вам необхідно відповідну освіту. Ви можете навчитися знімати і на аналогову, і на цифрову камеру, вас навчать ретуші, основам композиції і багатьом іншим премудростям.
Більшість фотошкіл і курсів, на жаль, не можуть похвалитися висококваліфікованими педагогами і не в змозі дати гідну освіту. Про майстер-класах вам, якщо ви не самоучка, теж краще забути, оскільки цього не достатньо. У Москві є кілька прекрасних навчальних закладів, що випускають справжніх фотографів, однак врахуйте, що вам доведеться витратити чималу суму на обученіе.Ето, в першу чергу, Московська Школа фотографії та мультимедіа ім. А. Родченко, при «Московському Будинку фотографії». Школа дає освіту не тільки в області фотографії, а й у сфері сучасного мистецтва та відеоарту. Ви зможете вивчати документальну, проектну фотографію і нові медіа. Школа має 2 програми навчання: денна бюджетна (на конкурсній основі) і вечірня платна. Однак поступити на бюджет неймовірно складно. У школи блискучий викладацький склад, що складається з авторитетних, впливових людей: фотографів, художників, мистецтвознавців. Серед них - Ігор Мухін, Катерина Дьоготь і багато інших. Є один недолік: школа ім. А. Родченко видає диплом, який не є дипломом державного зразка. Але це не критично, оскільки сьогодні більше оцінюється професіоналізм, ніж наявність корочек.Одна з найбільших фотошкіл в Росії - Академія фотографії. Це ідеальний варіант для новачків. Навчання платне, але зате вам будуть надані професійно обладнані фотостудії і камери. В академії є прекрасні комп'ютерні класи. Курси розбиті на 4 категорії: для підлітків, новачків, просунутих і професіоналів. Якщо ви не впевнені у своєму бажанні стати фотографом, ви можете спробувати короткострокову програму. Крім того, ви можете вибрати індивідуальне навчання з гнучким графіком.Еще один прекрасний варіант - коледж кіно, телебачення та мультимедія ВДІК ім. С.А.Герасимова. Вам необхідно вибрати спеціалізацію «Техніка і мистецтво фотографії». В цьому коледжі ви отримаєте середню професійну освіту. Під час вступу абітурієнти здають іспит з російської мови і проходять творчий конкурс. Навчання триває два роки, після чого ви отримуєте державний диплом.