Як перевірити діамант на справжність. Як дізнатися діамант у годинах.

Діамант в наші дні є символом успіху, розкоші і благополуччя. Цими дорогоцінними каменями ювеліри прикрашають багато дорогі вироби: браслети, підвіски, ланцюжки, годинники, сережки і т.д. Подарунок з діамантом може приємно здивувати будь-якої людини, особливого дівчину. Але, на жаль, часто трапляється так, що діаманти виявляються підробленими. І не завжди на око можна визначити їх справжність.
Інструкція
1
Дуже якісну підробку може розпізнати тільки професійний геммолог (ювелір). Як правило, неозброєним оком, без спеціальних пристосувань це зробити практично нереально. Але виявити явну підробку ви можете самостійно, знаючи кілька вже перевірених прийомів. Для визначення достовірності каменя вам знадобиться газета або будь друкований текст на папері, невеликий ліхтарик з яскравим променем світла і посудину з чистою водою.
2
Якщо діамант, який ви купуєте не в огранюванні, то покладіть його на друкарський текст і подивіться, що вам видно через нього. Справа в тому, що справжній камінь дуже сильно заломлює світло, і ви не зможете розрізнити друкований текст, тобто все буде дуже розпливчасто. Через підроблений камінь букви будуть добре простежуватися. Також можна перевірити переломлення справжнього каменю за допомогою світла. Візьміть невеликий ліхтарик і направте його на камінь, щоб промінь проходив крізь нього. Якщо ви не побачили світ на іншій стороні каменю, то діамант, швидше за все справжній. Світло, завдяки переломленню, повинен розсіятися.
3
Спробуйте подихати на тестований камінь. Так як алмаз чудово проводить тепло, ви не зможете побачити на ньому затуманений слід. Але не тільки діамант здатний до хорошої теплопровідності, тому таку перевірку каменю краще зробити разом з ювеліром.
4
Огляньте тепер ваш діамант на грані. Існують природні діаманти і штучно-вирощені. Штучні дорогоцінні камені зазвичай набагато чистіше, ніж справжні. У воді вони будуть практично прозорі. Справжні, добуті із землі, навпаки, будуть мати різні дрібні вкраплення. Але тільки не бульбашки, так як повітря в камені свідчить про явну підробку.
Зверніть увагу
Незважаючи на те, що діаманти є самим твердим речовиною на Землі, краще не ріжте їм скло, щоб перевірити справжність. Це може значно пошкодити камінь.
Корисна порада
Зверніть увагу на ціну ювелірного виробу. Справжній дорогоцінний камінь не може коштувати дешево.
Багато власників дорогих ювелірних виробів звертаються до професіоналів, щоб дізнатися, чи є справжньою діаманти, які у них є. Проте відповісти на це питання можна і самостійно. Для цього потрібно провести ряд досить простих експериментів.

Запітніння каменю

Один з найбільш простих способів перевірки справжності діаманта полягає у визначенні його реакції на вологу. Піднесіть діамант до рота і повільно видихніть на нього. Якщо помітите, що камінь пітніє на кілька секунд, швидше за все, діамант несправжній. Справжній діамант має властивість миттєво розсіювати тепло, тому затуманення на ньому практично непомітна. Якщо ви і побачите таку затуманення, вона зникає набагато швидше, ніж на підроблених діамантах. Крім того, якщо повторити цей експеримент кілька разів, на справжньому діаманті результат завжди буде одним і тим же. Підроблений же камінь з кожним новим підходом покриватиметься вологою все сильніше, на ньому утворюється конденсат.

Метал

Якщо ви перевіряєте справжність діаманта на ювелірному виробі, зверніть увагу на метал, в який він поміщений. Сережки, кільця та інші вироби з справжнім діамантом, швидше за все, будуть виготовлені зі справжнього золота, срібла або іншого цінного металу. Озбройтеся лупою і перевірте виріб на наявність відмітки про пробі. Якщо вона є, ймовірність того, що діамант справжній дуже висока. У той же час ви можете виявити напис CZ (кубічний цирконій), яка означає, що діамант має синтетичне походження.

Природні дефекти

Справжні діаманти, як правило, рідко мають ідеальний склад. Уважно подивіться на нього за допомогою лупи. Якщо ви побачите вкраплення сторонніх мінералів або невеликі зміни кольору, ймовірність того, що це справжній діамант дуже висока. Синтетичні ж алмази вирощуються в лабораторних умовах, вони не мають подібних дефектів, т.к. виробляються в стерильній чистоті. Однак відсутність або наявність подібних дефектів не може бути визначальним фактором. Навіть справжні діаманти можуть бути ідеально чистими. Обов'язково проводите додаткові дослідження.

Переломлення

Якщо у вас є досить великий камінь, ви можете визначити його автентичність, перевіривши його переломлення. Візьміть газету і подивіться на неї крізь діамант. Якщо ви зможете прочитати надрукований текст або хоча б побачите його з великими спотвореннями, будьте впевнені, це підроблений діамант. Справжній діамант дуже сильно переломлює світло, тому побачити що-небудь конкретне за ним практично неможливо, якщо тільки він не підготовлений спеціальним чином.

Нагрівання

Справжній діамант є дуже твердим матеріалом, його досить складно зламати. Нагрійте камінь за допомогою невеликого вогню протягом 30 - 40 секунд, потім швидко опустіть його в склянку холодної води. Якщо камінь виготовлений з скла або кварцу, він швидко покриється тріщинами.