Як зшити штори з органзи. пошив тюлі своїми руками до стельової гардині.

Органза - це тонка прозора тканина, яка зроблена з шовку, поліестеру або віскози з допомогою скручування двох волокон. Органза буває блискучою і матовою. Ця незвичайна тканина дуже добре виглядає в текстильному оформленні інтер'єру. Також органза дуже прозора, і пропускає багато світла, що добре для декораційних штор.
Вам знадобиться
  • - органза
  • - шторна стрічка
  • - нитки
  • - ножиці
  • - швейна машинка
Інструкція
1
Перед тим, як шити штори, потрібно визначитися з кількістю тканини для них. Зазвичай для тюлю беруть кількість тканини, в 2-2,5 рази перевищує ширину карниза. У випадку з органзой можна обмежитися полуторной шириною (але не менше).
2
Потім верхню і нижню частину органзи потрібно обрізати по висоті від карниза до підлоги з урахуванням припуску на шов (2-4 см). Дуже складно обрізати цю тканину рівно, тому краю вимагають обробки. Низ відрізу можна обробити косою Бейко. Якщо на штори планувалася нашивка шторної тасьми, верх можна не обробляти Бейко, а просто підвернути і прострочити край.
3
Після цього потрібно прітачать шторну стрічку або тасьму, за допомогою якої штора буде прісборена. Довжина шторної стрічки повинна збігатися з шириною штори. Потім стрічка пристрочує до штори мінімум двома швами. Якщо ж стрічка широка, то рядків має бути більше. Залежно від виду тасьми на шторах вийдуть драпірувальні складки.
4
Після того, як стрічка пришита, потрібно пропрасувати зшиті штори. Залишилося тільки стягнути мотузочки на шторної стрічці і повісити готові штори на гардину.
Зверніть увагу
Перш, ніж отглаживать готові штори, обов'язково перевірте температуру праски, щоб не пропалити ніжну тканину.