Як вишивати муліне.

Вишивати муліне - суцільне задоволення. Ці нитки зручні в зверненні, легко закріплюються, вишивка перлинно блищить і виглядає дуже ефектно. Муліне пристосовані для роботи вручну і на спеціальній машині. Але вишивати руками - найбільш традиційне і просте заняття.
Вам знадобиться
  • - п'яльці,
  • - шматочок тканини для вишивки,
  • - голка,
  • - нитки муліне потрібних вам квітів,
  • - ножиці.
Інструкція
1
Нанесіть на тканину малюнок для вишивки. Його ви можете придумати самим або перевести з модного журналу. Надіньте тканину на п'яльці так, щоб малюнок виявився в центрі.
2
Просмикніть нитки потрібного вам кольору в голку. Ви можете вишивати в одну, в дві або в три нитки - це залежить від товщини гаптованій деталі малюнка. Нитка візьміть довжиною по лікоть і закріпіть вузликом на кінці.
3
Починайте вишивати від центру малюнка. Ви можете використовувати різні техніки - хрестом або гладдю. Гладдю зазвичай вишивають необ'ємні деталі (наприклад, стеблинки квітів) і контури, а хрестом - великі деталі, що вимагають заповнення цветом.Для того, щоб швидше працювати, тримайте одну руку вгорі пялец, а іншу внизу. Одна рука діє голкою зверху, а інша перехоплює її снізу.В кінці нитки досвідчені майстрині не роблять вузликів. Нитка закріплюється під стібками подвійним стібком.
4
Після закінчення вишивки виперіть вашу роботу, накрахмальте і висушіть праскою. Тепер можна вставити її в рамку і повісити на стіну, або подарувати коханій людині.