Як видалити локальний диск.

Фізичне пристрій - жорсткий диск комп'ютера для користувачів постає у вигляді декількох локальних розділів ( диск ов). Однак даний поділ єдиного адресного простору вінчестера умовно і виконується на програмному рівні. Розбиття необхідно для виділення системної області диск а та інших функціональних розділів. При цьому завжди можна видалити локальну область, виділену раніше. Сьогодні зміна розмірів диск ов можна провести без найменшої втрати інформації з диск а. Подібні операції виконуються за допомогою програми Partition Magic будь-якої версії.
Вам знадобиться
  • Програма Partition Magic
Інструкція
1
Завантажте та встановіть на ваш комп'ютер додаток Partition Magic. Запустіть програму на виконання за допомогою ярлика програми на робочому столі або з меню кнопки «Пуск». Вікно, що відобразить всі жорсткі диск і, підключені до вашого комп'ютера, а також і їх розбиття на локальні розділи.
2
Локальні диск і у вікні позначені літерами латинських букв. Перед тим як видаляти непотрібну більш область запам'ятайте файлову систему, в якій був відформатований даний диск . Це необхідно для приєднання надалі його адресного простору іншому локальному диск у.
3
Виділіть удаляемую область диск а мишкою і виберіть пункти основного меню програми «Partition» - «Delete». Область локального диск а стане сірого кольору з відміткою «Unallocated».
4
Для подальшого використання адресного простору віддаленого диск а і його даних приєднаєте нерозмічену область до іншого виділеному розділу. При цьому бажано, щоб файлова система даного розділу збігалася з файлової системою віддаленого диск а.
5
Виділіть потрібну область диск а і відкрийте пункти основного меню програми «Partition» - «Move/Resize». На екрані з'явиться вікно зміни розміру локального диск а за рахунок неразмеченное області. Рухаючи повзунок мишкою, захопіть всю сіру область віддаленого диск а в поточний розділ. Натисніть копку «Ок».
6
Тепер інформація з віддаленого диск а перебуватиме в іншому локальному розділі. Для застосування всіх проведених операцій над диск ами виберіть пункти меню «General» - «Apply Changes». Підтвердіть на запит програми виконання всіх операцій. Далі додаток здійснить видалення локального диск а.
Корисна порада
Будь-які дії з дисками можна відмінити до моменту запуску операції «Apply». Для відміни проведених змін слід вибирати команду «Undo» на панелі інструментів або в меню «General» додатка.
Іноді потрібно на одному комп'ютері встановити одночасно декілька операційних систем. Встановлюються вони, як правило, на один локальний розділ жорсткого диска . Пізніше може виникнути необхідність використовувати тільки одну операційну систему, але серед встановлених ОС її немає. Можна спробувати видалити по черзі їх все, після чого встановити потрібну. Але є варіант простіше: одним махом знести всі ОС з локального диска .
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер;
  • - завантажувальний диск з ОС Windows XP.
Інструкція
1
Одночасно видалити всі операційні системи можна тільки двома способами. Це форматувати розділ, що неможливо зробити безпосередньо з операційної системи, або попросту видалити локальний розділ. І в тому і в іншому випадку - це втрата інформації з локального диска . Так що перед початком операції скопіюйте потрібні файли на інший розділ жорсткого диска або на флешку.
2
Для подальших дій у вас повинен бути завантажувальний диск з операційною системою Windows XP. Саме на прикладі цієї ОС і буде розглянуто ситуацію. Перед початком операції диск повинен знаходитися в оптичному приводі комп'ютера.
3
Увімкніть комп'ютер. Після включення ви повинні відразу ж натиснути клавішу F5 (як альтернатива на деяких системах може використовуватися клавіша F8 або F2). Після натискання правильної клавіші звичайна завантаження операційної системи повинна припинитися. Замість цього має відкритися BOOT-меню. Це меню дозволяє вибрати джерело запуску ОС. Виберіть ваш оптичний привід і натисніть Enter. Після того як диск в приводі розкрутиться, натисніть будь-яку клавішу.
4
Розпочнеться процес завантаження файлів в оперативну пам'ять. Чекайте появи першого діалогового вікна. Потім натисніть Enter, далі - F8. У наступному діалоговому вікні натисніть Esc. З'явиться список локальних розділів жорсткого диска . Тепер у вас два шляхи: або саме видалення локального розділу, або його форматування. Виберіть варіант «Видалення розділу».
5
Виберіть локальний розділ з операційними системами. Далі натисніть клавіші D і L. Потім у вікні з'явиться рядок «нерозрізненої область». Виберіть її, після чого натисніть клавіші С і Enter. Тепер ви маєте чистий локальний розділ, де немає встановлених операційних систем. При бажанні ви можете продовжити установку Windows XP або ж вимкнути комп'ютер (за допомогою кнопки на корпусі), а пізніше встановити іншу операційну систему.