Як зшити підхоплення для штор. Підхоплення для штор викрійка.

Підхвати - елементи тканного інтер'єру, що збирають фіранки з боків вікна без пересування по карнизу. За допомогою цих декоративних і функціональних держателів створюються витончені драпірування. Якщо ви проявите смак і фантазію, то проста матерчатий стрічка перетвориться в стильний інтер'єрний аксесуар. Новачкові простіше зшити підхоплення на штори з прямокутних полотняних смуг.
Вам знадобиться
 • Тканина для шиття подхватов
 • Підкладочний матеріал
 • Сантиметр
 • Ножиці
 • Олівець і папір для викрійки
 • Праска
 • Нитки і голки
 • Швейна машина
 • 2 гудзики або кнопки (прес для заклепування кнопок)
 • Тримач подхватов
 • Бейка та інші декоративні елементи за бажанням
Інструкція
1
Почніть приготування подхватов для штори з ретельного підбору матеріалів. Рекомендується застосовувати щільну тканину або поєднувати легке полотно з товстої підкладкою. Якщо ви хочете зробити деталь з великим малюнком, вибирайте полотно, що дозволяє розташувати його симетрично на двох подхватах.
2
Оберніть зразок тканини для шиття подхватов навколо фіранки і оцініть його зовнішній вигляд. Якщо матеріал підходящий, робіть викрійку. Згідно стандартам, тримач для гардин роблять 10 см в ширину і близько 30-40 см в довжину. Відкоригуйте його розмір індивідуально, переміщаючи відріз по шторі і пробуючи різні драпірування - від простих вигинів до пишних складок.
3
Зробіть викрійку чотирьох деталей для майбутніх подхватов з основного матеріалу з припусками на шви 1-1,5 см. Можна спростити собі задачу, зробивши 2 прямокутника і служив кожен навпіл. При необхідності викроїте дві підкладки без припусків.
4
Зшивайте підхоплення одним із способів: 1) Покладіть підкладку на виворітну сторону половинки підхоплення і пришити її непомітними стібками по лінії згину припусків на шви. Прострочіть деталі підхоплення, залишивши одну частину відкритою. Відпрасуйте шви і виверніть готовий виріб наявності. Відкриту сторону приметайте потайним швом.2) Складіть прямокутну викрійку навпіл і підігніть припуски всередину, відпрасували підхоплення по краю подгибки. На шви пришийте декоративну тасьму або бейку; нею ж обробіть протилежний край держателя. Можна обійтися без додаткової фурнітури, якщо обробити краї деталі міцною декоративною строчкою.
5
Зробіть застібку на ґудзиках або заклепаних кнопки на кінцях подхватов. Для кращої фіксації гардин на протилежні сторони стін прикріплюють спеціальні металеві гачки для подхватов. Вибирайте їх в магазинах швейної фурнітури з різних варіантів: наприклад, хромовані або під дерево; у вигляді різних фігур, які можуть стати важливим інтер'єрним акцентом.
Корисна порада
Оформляють декоративні підхоплення різними способами. Часто обшивають тканиною два кільця (їх можна вирізати навіть з порожньої пластикової пляшки з великим діаметром). Цікаво виглядають підхоплення, сплетені з однотонних або різнокольорових смужок тканини. Тримачі для гардин в'яжуть спицями або гачком; роблять у вигляді пишних бантів; прикрашають аплікацією і плюшевими фігурками. Елітні штори і підхоплення на них навіть декорують стразами і підвісками від Swarovski, зміцнюючи на стіну тримачі зі скла або кришталю.
Для створення затишку в квартирі важливо те, як ви оформите інтер'єр. Можна увес стіни фотографіями, покласти на дивани яскраві подушки або намалювати на стелі зірки. Але ваша кімната повністю перетворитися, якщо ви повісите на вікна штори, зроблені власними руками, тим більше що вікна зазвичай займають значну частину стіни, і їх оформлення часом відіграє вирішальну роль у зовнішньому вигляді вашого житла.
Вам знадобиться
 • Тканина, нитки, голки, ножиці, швейна машинка, кільця або затискачі для кріплення штор на карнизі.
Інструкція
1
Перш за все необхідно вибрати дизайн штор. У книжкових магазинах продається безліч літератури на цю тему, а в інтернеті ви знайдете описи та фотографії самих різних моделей, у тому числі з докладним описом по виготовленню штор.
2
Після вибору дизайну необхідно виміряти вікно, щоб знати, яка кількість тканини вам буде потрібно. Заздалегідь вирішите, чи будуть у вас штори подвійні або поодинокі, чи хочете ви, щоб тканина лежала складками чи ні (наявність складок означає, що вам зажадає тканину в 2-3 рази довше карниза). Найкраще закластися на покупку матерії з запасом. З надлишків тканини можна зробити які-небудь додаткові прикраси (ламбрекен, сваг, шторний підхоплення і т.п.), які будуть гармоніювати зі шторами.
3
Важливу роль грає колір штор. Якщо ви хочете, щоб в кімнаті було затишно, то краще купувати штори теплих забарвлень. Якщо ви шиєте штори для дитячої, то можна підібрати тканини з відповідними малюнками. Подумайте заздалегідь, наскільки легко чи складно буде їх прати. Не вибирайте тканину, яка сильно фарбується (незабаром вона може втратити яскравість кольорів і виглядатиме линялій ганчіркою) або може сильно сісти (інакше ви ризикуєте отримати після першого прання замість штор короткі і деформовані фіранки). Не забудьте підібрати нитки в колір тканини.
4
Якщо ви не маєте швейного досвіду, то спочатку спробуйте свої сили на обрізках дешевої тканини. Дійте відповідно до приказки «сім раз відміряй, один раз відріж» і ретельно виконуйте всі інструкції, якщо ви шиєте згідно якомусь керівництву. Проте якщо у вас вже є якийсь досвід в швейному справі, ви можете повністю проявити свою фантазію і придумати дизайн штор самостійно.