Як привчати чихуахуа до лотка. Як привчити дорослого чихуахуа до лотка.

Вигулювати малюка чихуахуа на вулиці не зовсім зручно. В холодну пору року він може застудитися, а щоб цього уникнути, його доводиться одягати. Привчити цуценя до лотку дуже просто, адже вони розумні, як і більшість собак, а також кмітливі. Уже до тримісячного віку щеня освоює лоток і перестає робити калюжки на килимі.
Інструкція
1
Купіть малюкові лоток з низькими бортиками. Деякі собаківники стелять газетку, убираючу одноразову пелюшку і навіть автомобільні килимки. До речі, в килимки собакам більше подобається робити свої справи, правда, таку любов чухуахуа до автомобільних принадлежностям пояснити дуже складно. У будь-якому випадку вибирайте на свій смак, але врахуйте й уподобання собаки. Не вибирайте лоток з сіткою, малюк навряд чи його оцінить.
2
Наберіться терпіння і будьте гранично уважні, намагайтеся стежити за твариною, коли це можливо. Якщо собака хоче в туалет, поведінка змінюється, починається суєта і недовгі пошуки відповідного місця. В цьому випадку відведіть цуценя в туалет і ласкаво поясніть, що тут можна, а в кімнаті не можна.
3
Якщо килим все-таки привернув чухуахуа своїм ворсом і нічого вже зробити не можна, візьміть звичайну ганчірку і промокніть її в сечі, а потім покладіть її в лоток. Собаки мають гострий нюх і воліють ходити в туалет туди, де вони вже залишили аромат. Ганчірочка в лотку буде заманювати цуценя, і він зацікавиться туалетом. А от з килима ретельно усуньте запах будь-яким засобом з вмістом хлору.
4
Якщо малюк просто не встиг добігти до лотка, значить, маршрут до нього занадто довгий і його потрібно скоротити. Поставте ще один лоток або просто постеліть газетку. Наступного разу при сильній нужді щеня скористається запасним туалетним місцем і не зробить калюжку на підлозі.
5
В зоомагазинах продають засіб «Отпугиватель-Антіпіс», воно своїм запахом відлякує від строго заборонених місць ходіння в туалет, і малюк обходить їх стороною. Обробіть необхідну зону приміщення цим засобом. Зазвичай воно добре діє, і щеня намагається не робити мокрі справи в обробленому місці.
6
Хваліть цуценя і періодично і нагадуйте йому про лотку. Не впадайте у відчай, якщо щось не виходить, з часом чихуахуа освоїть місце для туалетних справ і перестанемо мочити настільки притягальний для нього палас.
Корисна порада
Дорослих собак привчають до лотка аналогічним способом, просто навчити цуценя набагато легше.