Як садити цибулину лілії. Як зберегти цибулини лілії до наступної весни.

Цибулини лілій краще купувати восени і садити відразу після покупки. Пелюстки лілій можуть бути будь-якого кольору, крім синього. Деякі види лілій цвітуть всього один або два сезони, решта - довше. Більшість лілій розпускається влітку, поширюючи стійкий різкий запах.
Вам знадобиться
  • Цибулини лілій
Інструкція
1
Цибулини не повинні бути пророслими. Найкраще перед посадкою потримати їх у прохолодному місці у вологих тирсі, моху або перліте.Еслі зберігати цибулини лілій доводиться досить довго, варто покласти їх в пакет з торфом з дірочками для вентиляції. Необхідна температура - від 0 до 5 градусів тепла, при вищій температурі проростають почкі.Еслі цибулини підсохли при зберіганні, слід звернути їх в мокру тканину або потримати у воді кілька часов.Перед посадкою цибулини лілії варто промити, видалити з них підгнилі коріння і обробити розчином фундазола (або протягом півгодини потримати цибулини в розчині марганцевокислого калію).
2
Дикі лілії ростуть в гористих місцевостях, тому при посадці в саду їм потрібні сонячні ділянки з легкої полутенью в другій половині дня. Грунт має бути рихлим і воздухопроніцаемой.Прі посадці цибулин в землю вносять торф, пісок, перегній і мінеральні добрива. Деякі лілії потребують ще й золе.Луковіци лілій поміщаються на глибину, рівну трьом діаметрам цих цибулин. Таким чином, чим більше цибулина, тим глибше її треба садити. Відстань між цибулинами при посадці залежить від сорту лілій. Великі лілії висаджують через 20-25 см один від одного, для невисоких достатньо 10-15 см.
3
Після традиційної осінньої посадки цибулини посипають торфом і полівают.Зімой кращий захист від морозів - високий сніжний покров.Прі настанні теплих днів лилиям рекомендується створити прохолодні умови для росту і цвітіння. Проте, за відсутності прямих сонячних променів важливо гарне освітлення. Поливати лілії варто потроху і акуратно - тільки під корінь.
4
Лілії довго ростуть на одному місці, "звикають" з нього. Після трьох-і навіть п'ятирічного цвітіння без пересадки більшість лілій утворює великі "гнізда" з цибулин різного віку і, отже, величини. Їх варто ділити після обрізки стебел.
Зверніть увагу
Для цибулин лілій небезпечна надмірна вологість. Якщо на листках з'явилися червоно-бурі плями і сіра цвіль, а квітки деформувалися, перенесіть лілію на більш сухе місце і обробіть фунгіцідом.Среді найбільш поширених хвороб лілій - поразка лілейної Журчалка (дірки в листках, бутонах і пелюстках). Личинки цієї комахи можна знайти на нижній стороні листя. Дорослих комах і личинки варто зібрати вручну, після чого слід обробити рослина інсектицидною препаратом.
Корисна порада
Весняна посадка для цибулин лілій теж допустима. Навесні можна закопувати в землю вже пророщені цибулини. Попередньо їх можна посадити в горщики, а в другій половині весни перемістити в сад.