Як зшити чохли для меблів.

Самостійно пошивши чохол для меблів , ви зможете внести родзинку в свій інтер'єр. Цей варіант не тільки додасть вам почуття новизни, але і дозволить не витрачатися на покупку нових крісел, дивана або стільців. Також звичайні чохли захищають меблі на час вашої відсутності.
Вам знадобиться
 • - бавовняна тканина
 • - булавки
 • - голки
 • - швейна машинка
 • - аксесуари для декорування
Інструкція
1
До спинки крісла приколіть тканину, врахуйте, що тканину потрібно приколювати виворітного стороною вгору. Саме з виворітного боку, пізніше будете прострачивается шви. Залиште достатньо тканини на шви, решту ображати. Для того щоб чохол було легко одягти на меблі, завжди обшивають з запасом приблизно на 10% більше розміру самого предмета. Після виріжте окремі частини викрійки, приколіть їх до крісла, легко з'єднайте по передбачуваних швах всі частини. Акуратно зніміть заготовку чохла, прострочите на машинці, виверніть - чохол готовий!
2
Тепер, коли ви змінили крісло, вам не складе ніяких труднощів зшити чохол для меблів більшого розміру, наприклад на диван. Якщо у вас є старий чохол на диван, розпоріть його. Використовуйте отримані частини, як лекало для нової викрійки.
3
Якщо у вас немає старого чохла, тоді знайдіть для початку недорогу підкладкову тканину або старі простирадла. Накрийте і розправте місце дивана, де зазвичай сидять. Далі обрисуйте всі шви, які маються на оббивці дивана. Так само зробіть викрійку задньої частини і бічних сторін. Виріжте всі частини з великим припуском, змітайте всі частини і знову одягніть на диван. Подгоните заготовку під розмір дивана за допомогою голки і нитки. Постарайтеся якомога більше прибрати нерівностей і зайвої тканини на викрійці, щоб в майбутньому чохол сидів ідеально.
4
Тепер розпоріть викрійку і крейдою обрисуйте всі частини на виворітного стороні тканини, з якої буде зшитий чохол. Знову виріжте частини з припуском на шви 1,5-2 см, по необхідності обробіть краю на оверлок. Прострочіть всі частини на машинці, як варіант декору між швами можна вставити бахрому. Для того щоб чохол було легко одягати з боків ушийте застібки-блискавки. Виверніть виріб. Новий чохол готовий.
Оббивка на меблів може потьмяніти швидко і в цей же час меблі може ще просто не встигнути втратити своїх експлуатаційних характеристик. В таких випадках доцільно трохи «оновити» її чохлами для меблів, які продовжать термін служби оббивки ще на кілька років.
Вам знадобиться
 • - тканина для зняття викрійки;
 • - обивочная тканина;
 • - кант;
 • - смужка з поліуретанової стрічки;
 • - матеріал для підбиття (у разі, якщо ви захочете зробити подушки м'якше);
 • - блискавки, по одній на кожну подушку;
 • - булавки;
 • - ножиці;
 • - нитки.
Інструкція
1
Зшити чохли на м'яку меблі нескладно, головне, щоб мірки були зняті правильно. Тому дуже ретельно зніміть їх з крісла або дивана, враховуючи довжину і ширину спинки і бічних панелей з внутрішньої та зовнішньої сторони, ширину і довжину місця для подушки, а також параметри самої подушки і передньої панелі дивана чи крісла.
2
Приділіть особливу увагу підлокітникам і продумайте, як будуть розташовуватися на них чохли і де будуть розташовуватися шви.
3
У кожну деталь викрійки додайте до 20 см з усіх боків «на запас».
4
Потім викрийте всі деталі. При цьому бажано позначати їх номерами, щоб потім не заплутатися при пошитті. Також викрийте смугу, ширина якої дорівнює 7,5 см. Довжина смужки повинна дорівнювати довжині верхнього краю дивана чи крісла для того, щоб закріпити на ній майбутній чохол.
5
Приступайте до пошиття. Спочатку зшивайте дрібні деталі між собою, а потім вже деталі чохла. У роботі використовуйте міцні нитки з поліестеру, для того щоб шви були міцними.
6
Кант використовуйте як декоративний елемент, наприклад, на підлокітнику, на краях оборки, на спинці. До речі, кант зміцнює шви, тому для цих цілей використовуйте його всередині чохла.
7
Ушийте блискавки Розмістити її в кріслі слід в шов на спинці (задня сторона), в дивані - використовувати в задніх швах.
8
Прістрачівая блискавку, використовуйте спеціальну лапку (у ній зубці розташовуються дуже близько до підігнути краю). Щоб не було багато швів, строчите по тій канавці, по якій пришитий кант.
9
Перевірте, наскільки правильно пришита блискавка. Для цього пару раз відкрийте і закрийте її.
10
Одягніть чохол на диван і там, де пришита стрічка, за допомогою шпильок зафіксуйте чохол на дивані або кріслі, застебніть всі блискавки.
Корисна порада
Як бачите, зшити чохли на м'які меблі можна і самостійно, головне - проявити терпіння і акуратність. Якщо чохол виглядає красиво і органічно, значить, ви виконали правильно всі рекомендації. У тому випадку, якщо чохол «морщить» або тягне, його потрібно переробляти - в якомусь місці був порушений технологічний процес.