Як садити жоржини.

З зимового сховища витягувати жоржини краще на початку квітня. Після чого, необхідно підготувати бульби до подальшого поділу. Для цього покладіть їх у земляну траншею і накрийте її поліетиленовою плівкою, кінці якої присипте землею.
Вам знадобиться
 • - невеликий деревне вугілля
 • - ящик з родючим грунтом, торфом, тирсою
 • - слабкий розчин марганцівки
 • - компост або перегній
 • - комплексні добрива
Інструкція
1
Перед тим як садити жоржини у відкритий грунт, необхідно на початку травня підготувати їх до посадки. Для цього очистіть бульби від усохших дрібних корінців, а зрізи присипте дрібним деревним вугіллям і посадіть бульби в ящик з родючим грунтом, торфом, тирсою або іншими, що містять вологу субстратами. Ящики поставте на добре освітлений підвіконня. Температурний режим необхідно дотримуватися в межах 18-23? С.
2
Приблизно через 15 днів зробіть поділ бульб, для цього при появі перших паростків викопайте бульба і промийте під струменем води. За допомогою гострого ножа розріжте так коріння, щоб на бульбі з шийкою малися кілька паростків.
3
Перед висадкою жоржин у відкритий грунт, розділені бульби проростете в ящиках з осередками або горщиках, при цьому підстави паростків не засипте, а залишайте біля самої поверхні, тільки в такому випадку будуть розвиватися нові бульби.
4
Перед посадкою обробіть поділені бульби жоржин в слабкому розчині марганцівки.
5
Садити жоржини потрібно в підготовлені глибокі лунки, діаметром в два багнети лопати (35-40 см) глибиною в один багнет (25-30см).
6
Заповніть компостом або перегноєм викопану лунку. Також можна використовувати комплексні добрива, які додаються в кількості 50 г на одну лунку. Добрива ретельно перемішайте з невеликою кількістю викопаної землі.
7
В лунку покладіть бульбу з паростком і присипте землею так, щоб місце прикріплення шийки бульби до паростку було під шаром ґрунту товщиною не менше 4см. Землю необхідно засипати так, щоб вийшла неглибока лунка. Жоржини додаткового поливу не потребують, якщо земля трохи волога.
8
У разі якщо на момент ділення кореня листочки з паростків були викинуті - полийте посаджений бульба, інакше після операції листочки можуть зів'янути.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=-kxMdLXiE38
Жоржина або жоржина - рослина з сімейства складноцвітих, в дикому вигляді зустрічається в Південній і Центральній Америці. Численні різновиди жоржин, зростаючі в садах, є результатом множинного схрещування між собою різних сортів цієї рослини. Найбільш поширеним способом розведення жоржин є живцювання.
Вам знадобиться
 • - кореневище жоржина;
 • - деревна тирса;
 • - річковий пісок;
 • - кокосовий субстрат;
 • - перліт;
 • - торф.
Інструкція
1
Підготовку до живцювання жоржин починають в середині або кінці лютого. Процес підготовки полягає в поділі кореневища на окремі бульби і видаленні сухих або підгнилих частин.
2
Для отримання живців вам буде потрібно проростити підготовлені бульби в субстраті. Як субстрат використовується суміш рівних частин деревної тирси і промитого річкового піску або кокосовий субстрат. Викладіть субстрат в горщик, зволожите його і посадіть бульби, заглубляя їх не більше, ніж на дві третини висоти.
3
Помістіть горщики з бульбами в приміщення з температурою від двадцяти до двадцяти п'яти градусів. Поки глазки на бульбах не проросте, додаткове освітлення жоржинам не буде потрібно. У міру висихання слід зволожувати субстрат. Через два-три тижні на бульбах з'являться паростки.
4
Щоб майбутні живці не витягувалися, рекомендується підсвічувати пророщені бульби люмінесцентною лампою, а замість поливу обприскувати горщик з бульбами водою.
5
десятисантиметровими паростки можна зрізати на черешки. Для цього гострим ножем відокремте частина втечі так, щоб на бульбі залишилася нижня частина цього втечі з одним междоузлием. Через деякий час з нирок в междоузлии виростуть нові пагони, і ви зможете зрізати ще кілька живців з того ж самого бульби.
6
Якщо вам не потрібна велика кількість живців, можете виламати втечу з частиною бульби. Такі живці набагато краще вкорінюються.
7
Зрізані або виламані живці посадіть в зволожений субстрат на відстані близько п'яти сантиметрів один від одного, заглубив їх на два-три сантиметри. Живці жоржин добре вкорінюються в перліті або суміші однієї частини перліту з двома частинами торфу.
8
Накрийте контейнер з живцями склом або плівкою і поставте під люмінесцентний світильник. Вкорінюються живці при температурі близько двадцяти градусів. Вранці рекомендується обприскувати контейнер водою.
9
Щойно закінчаться весняні заморозки, живці можна посадити у відкритий грунт.