Як виїхати жити до Фінляндії.

Фінляндія - вельми приваблива країна для переїзду. Вона добре розвинена і знаходиться недалеко, так що не буде великою проблемою відвідувати родичів в Росії. Крім того, в Фінляндії досить дружелюбно ставляться до іммігрантів. Основних способів виїхати жити в цю європейську країну чотири: укладення шлюбу з громадянином (громадянкою) Фінляндії, робота, отримання вищої освіту і покупка майна.
Інструкція
1
С шлюбом все досить просто: наявність чоловіка або дружини в Фінляндії дає право проживання в цій країні. Спочатку дається тимчасовий дозвіл на один рік. Потім його потрібно буде продовжувати, і по після дворічного проживання в Фінляндії можна отримати постійний дозвіл. Після закінчення певного терміну ви зможете навіть отримати фінське громадянство. Варто пам'ятати, що до шлюбу прирівнюється і проживання в цивільному шлюбі протягом двох років.
2
У Фінляндії основою для видачі дозволів на роботу є потреби ринку праці. Так що, знайшовши місце для працевлаштування в цій країні, можна заручитися запрошенням від роботодавця і результатами експертизи, що засвідчує необхідність в приїзді саме вас, і подати заяву на отримання дозволу на роботу. Це можна зробити в посольстві або консульстві Фінляндії в Росії. Якщо вам видають дозвіл на роботу, то разом з ним видають і дозвіл на перебування. Надалі важливо продовжувати контракт з роботодавцем, щоб залишатися жити в країні.
3
Навчання в Фінляндії - привід видати студенту дозвіл на тимчасове перебування (на час навчання), але не на постійне. Передбачається, що студент отримає освіту і поїде до себе. Однак якщо за час навчання знайти роботу в Фінляндії, то з'являється шанс залишитися жити в ній. Точно так само можна зробити, виїхавши не так на навчання до фінський вуз, а для проживання в сім'ї та турботі про дитину по програмі Au-Pair (робота нянею, вихователем у фінській родині). Однак для того, щоб знайти тут роботу, важливо добре знати фінську мову: англійської не вистачить.
4
Хороший, але не всім доступний, спосіб виїхати жити в Фінляндію - купити нерухомість. Купівля будинку гарантує іноземцеві отримання дозволу на тимчасове перебування в країні. Для отримання дозволу на покупку будинку або квартири в Фінляндії буде потрібно лише згода Центру навколишнього середовища. Але варто пам'ятати, що права на постійне проживання це не дає.