Як видалити кіптява.

Причиною зниження економічності вашого автомобіля може стати підвищений вміст кіптяви і нагару в циліндрах мотора. Двигун може працювати протягом деякого часу навіть після того, як ви вимкнули запалювання. З глушника буде виходити характерний чорний дим. Крім того, через надлишків кіптяви в циліндрах двигун може без видимих на те причин нагріватися, а також з нього може чутися дзвінкий металевий стукіт. Все це говорить про те, що від кіптяви і нагару пора позбавлятися.
Інструкція
1
Скупчення кіптяви в циліндрах неминуче призводить ще й до підвищення витрати палива на 10-15%, не кажучи вже про інші неприємні наслідки, так що зволікати з чищенням циліндрів не варто. Щоб видалити нагар і кіптява , потрібно зняти головку блоку циліндрів і прибрати всі забруднення з поверхонь головки блока, днищ поршнів, а також всіх робочих поверхонь механічним способом. Інструмент звичайнісінький: металеві щітки і дерев'яні скребки. Можна змочити всі забруднені місця гасом - так буде легше позбавлятися від кіптяви. Ці процедури роблять на СТО, однак якщо везти свій автомобіль туди у вас немає бажання, спробуйте видалити нагар самі, не розбираючи при цьому двигун.
2
Автомобіль потрібно спочатку прогріти. Потім в кожен його циліндр залийте 20 мл суміші гасу (80%) і олії (20%). Тепер поверніть рукояткою колінчастий вал на шість-вісім оборотів. Дайте машині спокійно постійно годин 15-20.
3
Коли пройде достатньо часу, заведіть двигуни і дайте йому близько півгодини попрацювати на холостих обертах. Так основна частина кіптяви і нагару повинна вигоріти. Зміст цього способу полягає в тому, що поки автомобіль стоїть з сумішшю, залитої в циліндри, нагар розм'якшується. Заводячи мотор, ви змушуєте нагар з кіптява ю відходити від поверхні і вилітати через вихлопну трубу.
4
Тільки вам потрібно знати, що даний спосіб менш ефективний, ніж розбирання двигуна і зняття головки блока циліндрів з подальшою механічною чисткою. Доцільно його використовувати лише в крайніх випадках і при порівняно невеликому скупченні кіптяви. І ще: після очищення мотора описаним способом замініть олійною фільтр і моторне масло.