Як зв'язати гачком сітку. Зв'язати сітку гачком.

В в'язанні гачком є безліч візерунків. Найлегші - візерунки у вигляді сітки. Їх декілька видів, але вони нескладні у виконанні. Тому якщо ви тільки вчитеся в'язати, освоєння цієї техніки буде кращим початком.
Вам знадобиться
  • Гачок
  • Нитки
Інструкція
1
Найлегша техніка сітчастих візерунків називається "французька сітка". Це полотно, яке в'яжеться ланцюжком з повітряних петель і стовпчиків. Найчастіше такий сіткою в'яжуться легкі шапочки, шалі, жилети та накидки. Малюнок являє собою короткі ланцюжки повітряних петель, найчастіше непарного числа - 3, 5, 7. Дуги з петель зазвичай прикріплюються до попереднього ряду стовпчиком без накиду, але при бажанні можна обмежитися і напівстовпчиками без накиду або стовпчиками з одним або двома накидами. Подальші ряди в'яжуться також, тільки "прикреп" зміщується на один або два елементи рапорту. Малюнок "французької сітки" дуже схожий на прозору риб'ячу луску.
2
Наступна "сіткова" техніка називається філейне в'язання. Такі візерунки в'яжуться стовпчиками з 1-м, 2-мя і 3-ма накидами і з повітряними петлями між ними. Кількість петель має бути однаковим з кроком стовпчика, щоб клітинки були квадратними. Цей принцип філе в'язання використовують, щоб виходили квадрати.
3
Таким чином філейним в'язанням можна в'язати не тільки за готовими схемами. Наприклад, можна взяти будь-який візерунок для вишивки або в'язання орнаментів спицями. Для цього потрібно вибрати масштаб клітини і в'язати, наприклад, таким чином: порожня клітка - 1 стовпчик з одним накидом, 2 повітряні петлі, 1 стовпчик з одним накидом; а для заповненої клітини в'язати 4 стовпчики з одним накидом.
Зверніть увагу
В'язати філейні сітки краще з бавовняної нитки, так як вовняні нитки дуже погано розпускаються в разі помилки.
В спекотне літо стильна і легка шапочка-сітка - безпрограшний варіант для прекрасних дам будь-яких віків. Ажурний головний убір зі світлої бавовняної або лляної нитки вже котрий сезон не виходить з моди, до того ж рукодільниці роблять по-справжньому неповторні моделі. Популярність виробів з красивих арок, що створюють невагому сітку, пов'язана ще й з простотою їх виготовлення. За невеликої вправності зв'язати шапочку гачком можна за один вечір.
Вам знадобиться
  • на дівчинку 7-8 років:
  • - 130 г білої пряжі з 100% -го бавовни;
  • - гачок №1,5.
Інструкція
1
Виконайте повітряну ланцюг з 100 ланок і з'єднайте петлі в круг. Зв'яжіть 8 кругових рядів стовпчиками без накиду.
2
Починайте робити арки. На початку ряду пропустіть 7 петель, а 8-ю пров'яжіть стовпчиком без накиду (вийде дуга з десятка ланок ланцюжка). Щоб робити убавленія для заокруглення головного убору, скорочуйте довжину арок: робіть деталі з 9-ти петель, 8-ми, 7-ми і так далі. Всього у вас повинно вийти 21 арка.
3
Пров'яжіть останній ряд сітки і приміряйте незакінчену виріб. При необхідності можна зробити завершальний круг арок, збільшивши або зменшивши кількість їх складових. Останні дуги затягніть пряжею і закріпіть нитку
4
Обвяжіте нижню кромку шапочки-сітки стовпчиками без накиду і прикрасьте облямівкою з візерунками «піко». Візерунок робіть в такій послідовності: ланцюг з трьох ланок; гачок введіть в верхню петлю перед початком ланцюжка; накид; витягніть накинуту петлю і виконайте другий накид; простягніть нитку через пару утворилися на гачку нитяних дужок. Готовий перший трикутник «піко».
5
Отпарьте готовий головний убір і при бажанні прикрасьте його в'язаним квіткою. Для цього декоративного елемента знадобиться ланцюжок з 75 ланок. У другому ряді пров'яжіть в кожну петлю по парі стовпчиків з накидом, а в третьому ряду послідовно повторюйте такі дії: пару петель нижнього ряду пропустити; в третю - зробити 7 стовпчиків з накидом; пару нитяних дужок пропустити; в 3-ю - стовпчик без накиду. Готовий квітка спиралеобразно згорніть і зшийте з вивороту потайним швом.
Зверніть увагу
Щоб прикріпити одну до іншої арки з повітряних петель, слід вводити стрижень гачка не в один з ланок ланцюжка, а обхопити всі петлі нижньої дуги. Цей метод з'єднання декоративних елементів сітки називають «з-під арки».
Корисна порада
При в'язанні шапки-сітки можна скористатися будь придатною схемою круглих бавовняних серветок. Їх можна взяти за основу при виконанні дна головного убору, основну ж частину шапки зробити сіткою.