Як привчати дітей до праці.

Найчастіше багато діти засмучують своїх батьків і відмовляються їм допомагати, коли потрібна їхня допомога. Дорослі починають лаяти своїх дітей , не усвідомлюючи, що в першу чергу винні вони самі, так як привчати малюків до праці потрібно було з раннього дитинства. Як же привчити дитину допомагати?
Інструкція
1
Просіть про допомогу, навіть коли малюк ще дуже малий. Ви робите прибирання? Маленькі діти люблять допомагати батькам. Вони постійно норовлять вихопити ганчірку з рук, взяти пилосос, помити посуд. Однак мама часто сама обмежує дитини, з причини того, що у малюка не вийде зробити так, як потрібно. Дозвольте зробити дитині все самостійно, а після ви самі все виправите і переробите. Головне - не відмовляти йому, інакше згодом дитина звикне до того, що в його допомоги не потребують і перестане відгукуватися на прохання.
2
Ставтеся самі до праці спокійно і лояльно, а не з ненавистю і небажанням. Якщо потрібно йти і працювати в городі, йдіть туди з задоволенням - показуйте наочний приклад. Дитина, дивлячись на таке ставлення до трудової терапії, що не буде противитися. Він стане сприймати працю як щось само собою зрозуміле, це не буде його обтяжувати. Навпаки, він з радістю допомагатиме і працювати фізично.
3
Заохочуйте дитину і хваліть його, коли він виконає якусь роботу, нехай навіть незначну. Він моментально відчує свою значимість і захоче бути постійно потрібним там, де потрібна допомога. Пам'ятаєте знамениту фразу: «праця - облагороджує людину». Будьте прибічником цієї фрази самі і вчіть своїх дітей того ж.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=Yshmjp9DYss