Як зшити чалму. пошити головний для султана.

Східна чалма - традиційний екзотичний головний убір, який прикрасить карнавальний або театральний костюм вашої дитини, а також стане відмінним оригінальним доповненням до святкового вигляду в східному стилі.
Вам знадобиться
  • жорстка сітка
  • різноманітні яскраві і розшиті тканини
  • нитки
  • голка
  • ножиці
Інструкція
1
Сшейте основу для тюрбана з жорсткої сітки, надавши їй форму тюбетейки. Окружність заготовки повинна на 2 см перевищувати обхват голови. Виріжте прямокутник потрібної довжини з сітки, складіть його, а до його верхньому краю прикріпіть коло з сітки, роблячи невеликі складки по краю, щоб вона здавалася опуклою.
2
Обшийте краю «тюбетейки» регіленом. Потім виріжте ще кілька смуг жорсткого регілію і приклейте їх за допомогою клеїть пістолета до майбутньої чалмі, формуючи перехрещуються дуги. Дуги повинні утворити півколо.
3
Візьміть смугу м'якої ошатною тканини і задрапіруйте її навколо заготовки, закріплюючи степлером або клеєм. Між сіткою і тканиною укладіть шар синтепону, щоб заповнити пустоти. Нижній край чалми обшийте красивою драпіруванням з іншої тканини або яскравою тасьми.
4
З оксамиту викроїте широку смугу, довжина якої дорівнює обхвату чалми. Підверніть її всередину і зшийте разом, щоб вийшла «труба» з тканини. В середині зберіть прямокутний тканинний рукав на нитку і затягніть її, утворюючи зборку.
5
На рівних відстанях від середньої точки зробіть ще дві збірки. Якщо рукав з тканини був занадто довгим, закріпіть ззаду, і красиво задрапіруйте вільний хвіст тканини. Його краї можна обшити декоративної тасьмою.
6
На передню частину чалми приклейте або пришийте будь яскраве прикраса - його роль можуть зіграти стрази, штучні камені, брошки, біжутерія, і крім того, ви можете прикрасити головний убір павиними або страусиними пір'ям.