Як встановити лебідку на уаз. Як зробити самому автомобільну лебідку.

Любителі екстремального водіння по припиненню місцевості, в силу своїх захоплень, покидають задушливий і тісний місто і відправляються подорожувати на автомобілі по незвіданих місць. Зрозуміло, що для скоєння вояжу імпортний лімузин не надто придатний, чого не можна сказати про позашляховик Ульяновського автозаводу. А якщо УАЗик ще дообладнуваний і лебідкою, то такій машині важко скласти конкуренцію, наприклад, на просторах сибірської тайги.
Вам знадобиться
  • - лебідка з електроприводом - 1 комплект,
  • - шлифмашинка,
  • - електродриль,
  • - зварювальний апарат,
  • - набір слюсарного інструменту.
Інструкція
1
З метою перетворення вітчизняного позашляховика в справжній всюдихід, необхідно спочатку придбати лебідку і дообладнати нею машину. Торгівля розташовує широкою гамою подібних автомобільних аксесуарів, вибір конкретної лебідки залежить від цілей її експлуатації.
2
В комплекті поставки міститься все необхідне для монтажу додаткового обладнання, а також мається і докладна інструкція з встановлення лебідки на автомобіль. Але необхідно загострити увагу автоекстремалов на декількох моментах.
3
По-перше, ще до початку монтажних робіт необхідно визначити місце для оптимального розміщення допоміжного устаткування, враховуючи чинники майбутньої екстремальної експлуатації. Кращим місцем для установки лебідки є передній бампер. На даному етапі актуальним є питання: як саме її розмістити - зверху чи знизу бампера? Більшість «шибайголів» воліють варіант нижнього розміщення.
4
По-друге, визначившись з варіантом розміщення лебідки, потрібно з'ясувати технічний стан самого бампера. Чи зуміє він витримати передбачувані навантаження? Щоб не ворожити на кавовій гущі, прийміть до відома наступне: бампер посилюється додатковими накладками з металевих пластин, місця розміщення яких визначаються, виходячи з конструктивних особливостей конкретного обладнання.
5
Найменш витратним за коштами і поряд з цим найбільш міцною конструкцією буде варіант заміни штатного переднього бампера саморобним, виготовленим з відрізка швелера шириною 80 мм.
6
Далі по шаблону, наявному в комплекті поставки лебідки, виготовляється майданчик для її кріплення над або під бампером. Для виготовлення шаблону використовується металева пластина товщиною не менше 5 мм, яка обробляється шлифмашинкой («болгаркою»), а отвори в ній проробляються дрилем.
7
Готова майданчик приварюється до бампера і на неї монтується лебідка. У тих випадках, коли на автомобіль встановлюється обладнання з електроприводом, на останньому етапі проводиться підключення пульта керування лебідкою до бортової мережі машини.
8
дообладнати автомобіль навісним аксесуаром, залишається провести відповідні випробування. Але це вже тема для іншої статті.