Як дізнатися вартість монети. Як визначити вартість монети.

Не кожен досвідчений колекціонер монет може з упевненістю визначити справжність тієї чи іншої монети , а тим більше вказати її реальну ринкову вартість. Чи існують надійні способи класифікації монет, визначення її збереження і вартості?
Інструкція
1
Начинающему колекціонерові слід знати, що існує чимала кількість монетних каталогів. Для російських монет використовуються найчастіше два з них: так званий каталог Krause і каталог Узденнікова. Ці каталоги містять дані про ціни на монети в залежності від їх сорти, схоронності і рідкості. Чим вище схоронність монети , тим вищою буде і її ціна.
2
Рідкість монети визначається числом монет, доступних для колекціонування, вона залежить від тиражу тій чи іншій монети . Найбільш високу оцінку отримують примірники, випущені обмеженими тиражами.
3
Будь-який з застосовуваних каталогів в змозі визначити лише загальну ціну за монету, незалежно від її реальної схоронності. Це обмеження є великим мінусом оцінки за допомогою каталогів.
4
Реальна ціна монети - це її дійсна ринкова вартість. Як правило, вона істотно відрізняється від ціни, зазначеної в каталозі. Встановлення ринкової ціни значною мірою залежить від попиту, цін на дорогоцінні метали, якості конкретного екземпляра і безлічі інших чинників. Знайти «правильну» ціну дозволяє тільки один спосіб - треба знайти ціну точно такий же вже проданої монети .
5
В світі складовими величезного нумізматичного ринку є монетні двори, торговельні агенти, аукціони, окремі колекціонери, а також організації, що пропонують послуги з незалежної класифікації монет. У Росії структура ринку нумізматики досі перебуває в зародковому стані і включає дрібні аукціони і безліч колекціонерів.
6
Колекціонер повинен підходити до придбання монет, повністю усвідомлюючи можливі ризики їх невірної оцінки. Ті покупці, хто не має достатнього досвіду в нумізматиці, повинні звертати увагу на монети з не надто високою вартість ю. Набратися досвіду початківець нумізмат може, звертаючись до посібникам, каталогам і вивчаючи велике число монет.