Як зробити аналіз днк ?

У судовій, медичній, і громадянської практицінерідкі спірні випадки, що вимагають встановлення біологічного споріднення (найчастіше батьківства). Найточніший метод - це аналіз ДНК. Вченими встановлено, що кожен 13-й чоловік або близько 8% батьків виховують чужу дитину. Тому популярність подібних досліджень постійно зростає. У Росії в даний час проводять 6-8 тисяч досліджень на рік, а в США - значно більше - 200 тисяч подібних експертиз.
Інструкція
1
Генетична експертиза заснована на порівнянні фрагментів молекули ДНК (так званих алелів в локусах ДНК) між передбачуваним родичем і дитиною. У кожній клітинці дитини половина генетичного матеріалу від матері, а інша половина - від батька.
2
Достовірність аналіз а ДНК при підтвердженні споріднення становить 99,99%, якщо при порівнянні 16 різних, випадково вибраних ділянок ДНК збігаються аллелі.Еслі аллели в 3-х з 16 обраних локусах не збігаються з аналогічними в батьківській ДНК, тоді дається негативний висновок про генетичну спорідненість, що на 100% виключає біологічне батьківство. Сучасні лабораторії здатні про аналіз іровать в кожному зразку ДНК від 16 до 40 різних локусів. Такі лабораторії є практично у всіх великих містах РФ.
3
Біологічним матеріалом для дослідження служить кров (венозна або капілярна), букальний епітелій (зішкріб внутрішньої поверхні щоки) або нігті. Забір матеріалу проводиться співробітником лабораторії або самостійно. У неповнолітнього дитини паркан біопроб проводиться тільки за згодою офіційного опікуна і в його присутності. При спірних судових питаннях взяття біоматеріалу у передбачуваних родичів здійснюється в присутності двох понятих - співробітників лабораторії.
4
В кожному випадку складається акт-договір на проведення генетичного дослідження. У разі взяття матеріалу в домашніх умовах та самостійного забору матеріалу необхідно строго слідувати інструкції, тобто дотримати правила взяття, порядок маркування, зберігання і доставки. Дослідження в цьому випадку проводиться анонімно.
5
Остаточний результат ДНК аналіз а можна дізнатися через 2 тижні, у разі потреби термінового дослідження - через 3 дня. Вартість планового дослідження близько 12000 рублів, термінового - близько 18000 рублів.
В деяких ситуаціях необхідно наукове підтвердження або встановлення материнства (батьківства). Для цих цілей застосовується спеціальний генетичний аналіз. Сьогодні існує декілька видів даних тестів , залежно від піддаються аналізу ознак, серед яких найточніший - тест ДНК.
Інструкція
1
Для аналізу забезпечте наявність ділянок ДНК людей, родинні зв'язки яких повинні бути встановлені: дитину та одного з його батьків. Саме порівняння отриманих ділянок ДНК дозволяє зробити висновки про наявність біологічного споріднення, оскільки діти отримують половину ДНК від батька, половину - від матері.
2
Врахуйте, що якщо необхідно встановити наявність більш далеких біологічних зв'язків - наприклад, між бабусею і онуком, то для точності результатів потрібно більшу кількість ділянок ДНК, а отже - більша кількість матеріалу для аналізу.
3
Визначте, який джерело ДНК ви віддаєте перевагу піддати аналізу. Це може бути кров або м'язова тканина, а також ряд інших похідних людського організму - слина і сперма, коріння волосся, клітини шкіри. Останнє особливо важливо: якщо ви хочете провести ДНК-тестування в таємниці, ви можете скористатися посудом, на якій залишаються ці клітини і пред'явити її для аналізу в лабораторії.
4
Придбайте в обраному медичному центрі прилади для зняття мазка і проведіть збір матеріалу для аналізу. Принесіть отримані джерела ДНК в лабораторію, де буде проведено аналіз та надані дані про наявність або відсутність біологічного споріднення.
5
Виберіть інший варіант ДНК-тестування, якщо ви не хочете займатися збором матеріалу самостійно. Так, звернувшись до медичного центру, що надає дану послугу, виберіть аналіз по ротовим виділенням: лікар проведе ватною паличкою по внутрішній поверхні щоки тестованих (порядку 10-20 разів). Ця процедура може бути проведена і на дорослих, і на дітях.
Зверніть увагу
Зверніть увагу на обмеження до проведення тесту, які можуть вплинути на достовірність результатів. Так, ДНК-аналіз протипоказаний, якщо незадовго до цього мало місце недавнє переливання крові, пересадка кісткового мозку, а також у ряді інших випадків.