Як дізнатися вік у собак.

Ви дали притулок дорослу собаку або взяли з вулиці цуценя? Щоб зрозуміти, як правильно доглядати і годувати нового домочадця, необхідно, перш за все, дізнатися його вік.
Інструкція
1
Перш ніж почати визначати вік собаки, необхідно знати, що найбільш інтенсивно ці тварини розвиваються до двох років. Далі кожен рік прирівнюється до п'яти рокам людського життя у маленьких песиків, до шести у середніх порід, а у великих - до семи років.
2
Самий основний інструмент для визначення вік а у собак - це зуби. У щенят різці та ікла верхньої щелепи починають прорізуватися на 20-25 день. До місяця у кожного здорового цуценя має бути повний комплект з молочних зубів.
3
До 4-5 місяцях молочні різці випадають, а в 5-6 починають прорізуватися ікла. До 12 місяців юна собака повинна володіти повним комплектом корінних зубів.
4
Далі вік собаки можна визначити по стиранню зубного ряду. До півтора років починають стиратися зачепи нижньої щелепи, до 2,5 потертості мають середні різці нижньої щелепи. В цьому вік е зуби собаки починають тьмяніти. До трьох років стирання починається у зацепов на верхній щелепі. У чотири роки до них приєднуються і середні зачепи верхнього ряду. Ікла починають стиратися до п'яти років. Ближче до шести зуби жовтіють, на них може виникнути таке неприємне захворювання, як зубний камінь.
5
Майте на увазі, що стан зубів залежить не тільки від вік а, а й від способу життя і харчування - все по аналогії з людьми.
6
Зверніть увагу і на шерсть. Чим старше пес, тим вона грубіше. До семи років у багатьох собак з'являється сивина на морді.
7
При визначенні вік а враховуйте, що тривалість життя собаки залежить і від породи. Чим крупніше собака, тим коротше її повік - так середня тривалість гігантів світу собачих становить 10-12 років, середні і мініатюрні породи більш стійкі до старості - їх середній вік життя коливається від 15 до 18 років.
8
Якщо ви сумніваєтеся в правильності своїх вік вих підрахунків, то зверніться до ветеринарного фахівця, який допоможе більш точно встановити вік вашого вихованця.