Як посадити квасоля.

Квасоля - це дуже корисна культура. В її насінні багато білка, а також крохмаль, клітковина, каротин, різні вітаміни та мікроелементи. Цей овоч лікарі рекомендують вживати в їжу людям, хворим на діабет, які страждають від проблем з печінкою, дисфункції жовчовивідних шляхів. Але і всім іншим непогано регулярно включати в свій раціон смачні і корисні боби. Вирощувати квасоля не так вже й важко.
Інструкція
1
Якщо ви вирішили посадити на своїй ділянці будь-який вид квасолі, виберіть для неї відповідне місце. Ця рослина любить легкі і теплі супіщані, суглинні, наносні і чорноземні грунти, добре дреновані, в яких багато гумінових сполук. Квасоля можна садити як на окремі грядки, так і на картопляне поле: в цьому випадку не буде потрібно ставити для неї опори, а картопля не постраждає від навали колорадського жука.
2
Місце для посадки квасолі підготуйте восени. Перекопайте грунт на глибину 25-30 см, внесіть фосфорні добрива. На 1 кв.м. потрібно 30-40 гр. Навесні знову удобрите землю, на цей раз калійними добривами з розрахунку 20-30 гр на 1 кв.м.
3
Насіння квасолі саджайте, коли земля прогріється добре. Зазвичай це буває в кінці травня. Якщо ви хочете регулярно отримувати врожаї квасолі, можна сіяти її в 3 етапи: першу партію - в травні, другу - на початку червня, третю - в кінці червня. Відстань між бобами при посадці має становити 10 см, між рядами - 30 см. Якщо ви садите квасоля поруч з картоплею, можна посіяти навколо однієї бульби 2-3 бобу.
Корисна порада
Між рядами квасолі добре сіяти редис: він в цьому випадку виходить дуже смачним і великим.
Спаржева квасоля - це смачна і корисна овочева культура. Вона являє собою кущ висотою від 20 до 50 см, на якому формуються їстівні стручки. Квасоля збагачує грунт, в якій росте, азотом, тому після неї добре себе почувають на грядці інші рослини. Виростити квасоля нескладно, оскільки вона досить невибаглива.
Інструкція
1
Кращі попередники для спаржевої квасолі - це капуста, огірки, помідори та картопля. Грядку під квасоля заготуйте з осені: внесіть в грунт органічні добрива (перегній або компост). Навесні додайте в землю мінеральні добрива (суперфосфат, хлористий калій, сечовину).
2
Семена замочіть на 20 хвилин в сильному розчині марганцівки, промийте водою і посійте в борозенки, попередньо пролиті водою, на глибину 4-6 см. Відстань між насінням має становити 60 см, між борозенками - 80 см. Садити спаржеву квасоля можна тільки тоді, коли земля прогріється до 15 градусів на глибині 10-12 см. Коли з'являться сходи, поставте для них опори-палички. Можна також вирощувати квасоля разом з кукурудзою чи іншими природними опорами.
3
Регулярно просапуйте квасоля від бур'янів, рихлите ґрунт у міжряддях, після появи перших зав'язей рясно поливайте. Коли на квасолі утворюються бутони, підгодуйте її мінеральними добривами і мікроелементами. Збирати стручки треба тоді, коли насіння ще не виросли більше, ніж пшеничні зерна.