Як побудувати парусник.

В кінці двадцятого століття, коли в магазинах не було такого широкого асортименту незвичайних і цікавих іграшок як сьогодні, діти вигадували і майстрували іграшки самостійно. Досі такі саморобні іграшки користуються великою популярністю серед дітей різного віку. Як самостійно, так і за допомогою дорослих кожна дитина може виготовити з порожньої пластикової пляшки вітрильник , який зможе плавати на поверхні води.
Вам знадобиться
  • Пластикова пляшка, ножиці, шило, нитки, два цвяха або самореза, папір формату А4, пісок або дрібні камені
Інструкція
1
Крім чистої пластикової пляшки об'ємом півтора-два літри, вам будуть потрібні ножиці, шило, а також готові дерев'яні рейки для щогл корабля з перетином 5х5 мм. Також заготуйте міцні нитки, два довгих цвяха або самореза, і папір формату А4. Окремо наберіть невелику кількість піску або дрібних каменів для баласту вітрильник а.
2
Ножицями виріжте вітрила, а потім шилом виконайте в пляшці отвори, щоб вставити в них щогли. Розташовуйте отвори для щогл на одній лінії. Розширте отвори до діаметра рейок 5х5 мм і вставте щогли в отвори.
3
З боку денця пляшки, яке грає роль корми, встановіть на відстані 3-4 см від лінії щогл два довгих цвяха і закріпіть на них нитки такелажу. В паперових вітрилах зробіть по два надрізи і надіньте їх на щогли.
4
Потім за допомогою ниток встановіть такелаж, надаючи кораблику красивий вигляд. Вирівняйте щогли і зміцните вітрила на нитках.
5
Подібний вітрильник можна використовувати для справжніх водних битв і ігор - засипте всередину пісок або камені для баласту, а потім, вибравши підходяще місце і хорошу погоду з несильним вітром, спрямованим від берега, поставте кораблик на воду.
6
Якщо ви не хочете, щоб вітрильник поплив від вас назавжди, прив'яжіть до нього шнурок і запускайте його в плавання, розмотуючи котушку зі шнурком. В будь-який момент ви зможете притягнути вітрильник до себе і забрати його додому.