Як садити плодові дерева.

Весна і осінь - час коли садівники займаються посадкою плодових дерев. Часто причиною загибелі саджанців є помилки, допущені при посадці. Як правильно садити плодові дерева , щоб отримати сильний здоровий і плодоносний сад?
Вам знадобиться
  • Саджанці, посадочні кілки, рулетка, садовий інструмент.
Інструкція
1
Зробіть посадочні ями. В намічене місце для посадки плодового дерева поставте кол. До нижньої частини кола прив'яжіть шпагат з маленьким кілочком, на відстані півметра. Цим кілочком проведіть по землі коло. Площа отриманого кола - це місце посадкової ями.
2
Вийміть верхній темний шар родючого грунту і відкладіть його по одну сторону ями. Грунт з нижнього (менше родючого) шару покладіть на іншу сторону. Глибину ями зробіть 40-60см. Дно ями перекопайте.
3
Перемішайте вийнятий родючий шар з перегноєм, якщо грунт зовсім бідна. Кислий грунт попередньо вапнують.
4
Встановіть в яму підготовлений посадковий кол, довжиною не менше 130 см. Кількість поставте в центр ями. Якщо посадка плодових дерев рядова і симетрична, кілки вирівнюються по прямій лінії.
5
Огляньте коріння саджанця пред посадкою. Виріжте всі поламані, хворі та размочаленние корінці. Коріння повинні розташовуватися в ямі вільно.
6
Акуратно поставте саджанець впритул до кілка і розправте по горбик землі всередині ями корінці. Для контролю заглиблення кореневої шийки покладіть на яму дошку. Місце, де коріння переходять в ствол (коренева шийка) повинна знаходитися вище цієї дошки на 2-5 см. Засипте коріння землею. Чи не ущільнюйте грунт ногами. Це може привести до травм кореневої системи плодового саджанця. Підв'яжіть деревце до кілка.
7
Рясно полийте посаджене деревце. Додайте по необхідності землі до коріння. Замульчуйте посадкову яму шаром до 10см.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=6QUu_mwsi9s
Зверніть увагу
Якщо саджанці підсохли, бажано перед посадкою витримати їх 1-2 дні у воді.
Корисна порада
На саджанці необхідно кріпити бирки із зазначенням сорту, підщепи та дати посадки. Бирки не повинні щільно охоплювати гілку.
Садити саджанці дерев можна в будь-яку пору року, за винятком зими, якщо рослина в контейнері. Для саджанців із закритою кореневою системою терміни посадки - восени і навесні. З відкритою кореневою системою - більш вузький часовий період осені та весни. Ідеальний час для посадки дерев - осінь, з моменту опадання листя до замерзання грунту. Ідеальна температура ґрунту, при якій добре приживаються коріння: + 4оС.

Які плодові дерева садять восени

Осінь - оптимальний час посадки саджанців з відкритою кореневою системою або з голим коренем. Час висаджування без прив'язки до кліматичних зонах - з моменту опадання листя природним чином до періоду замерзання грунту. Купивши саджанці з листям, негайно обірвемо з нього все листя для зменшення втрати вологи через них і пересихання самого саджанця. Восени добре садити морозостійкі сорти яблунь, саджанці груші, вишні, кущі смородини, агрусу, малини. Коренева система не має періоду спокою, і до весни саджанці встигнуть прижитися. Якщо ви не встигли посадити саджанці до настання морозів, відправте їх до настання весни в підвал, упакувавши коріння в поліетиленовий пакет з невеликою кількістю тирси або піску. Або прикопайте, для чого виройте канавку глибиною 30-40 см, більш глибоку на північ, в яку укладаєте саджанці кроною на південь і присипаєте пухкою землею до кінчиків гілок. В прикопа саджанці зберігаються до повного відтавання землі навесні.

Які плодові дерева садять навесні

Деревця з відкритою системою коренів неморозостійкі (до них відносяться деякі сорти яблунь і груш, теплолюбні абрикоси, персики і черешні, деякі сорти сливи і вишні ) краще садити навесні. Ями для весняної посадки краще заготовити з осені. Тоді посадку саджанців ви почнете відразу після відтавання землі, поки грунт насичена вологою. Закінчується період весняної посадки дерев з появою перших листочків.
Основне правило посадки - чим раніше посадите, тим легше адаптується саджанець і більше вірогідність, що добре приживеться.
В умовах підвищеної вологості висаджуйте дерево на горбки, підготовлені заздалегідь, з осені. Висадка їх проводиться однозначно навесні.

Терміни посадки саджанців із закритою системою і в контейнерах

Терміни посадки саджанців із земляною грудкою (закритою кореневою системою) більш розтягнуті. Навесні термін посадки продовжується до настання жарких днів, якщо посадку проводити в похмуру погоду, а крони саджанців з листям затінювати, накинувши білу марлю.
Саджанці із закритою кореневою системою потребують рясного поливу протягом місяця після посадки.
Восени саджанці з грудкою землі можна висаджувати, як тільки спаде спека, не чекаючи опадання листя. Для саджанців будуть потрібні полив і затінення. Інший варіант - обірвати листя на деревце. Терміни посадки восени тривають до настання морозів. Терміни висадки саджанців в контейнерах - з ранньої весни до пізньої осені. У спекотні сухі дні краще від посадок утриматися. Крони висаджених плодових дерев затінюють, саджанці регулярно поливають.