Як стати дистриб'ютором.

Дистриб'ютор - це фірма або приватний підприємець, який здійснює оптову або дрібнооптовий закупівлю певних товарів у промислових фірм-виробників з метою подальшого збуту даних товарів посередникам або кінцевим споживачам.

В першу чергу, для того щоб стати дистриб'ютором, потрібно визначитися з компанією-виробником. Після цього слід підготувати своєрідне звернення у вигляді, наприклад, листи, в якому потрібно викласти таку інформацію:

  • дані про вашу компанію: сфера діяльності, мобільність, зона охоплення, клієнти, обороти і можливості максимальним чином;
  • надати огляд ринку продукції, на якому ви збираєтеся працювати, і надати орієнтовну інформацію з приводу обсягів збуту на цьому ринку того чи іншого товару;
  • потрібно зацікавити майбутніх партнерів обізнаністю в справах, задаючи багато запитань про умови поставок, наявності товару , про логістику, про зразки, про рекламну діяльність, про конкурентів.

Зробивши перші кроки, зазначені вище, слід приступити до організації первинного контакту. Є дуже багато способів реалізації даного кроку, але більш цікавим, інформативним і зручним буде, наприклад, зустріч на якій-небудь спеціалізованій виставці. Налагодивши контакт, слід почати грамотну і компетентну переписку, яка в результаті закінчиться діловими переговорами та укладенням дистриб'юторського договора.Стать дистриб'ютором зможе кожен організатор, який грамотно і компетентно використовує дані рекомендації. Схеми дістрібьюшин бувають такі:

  • покупка продукції у виробника зі спеціальною знижкою для дистриб'ютора незалежним суб'єктом підприємницької діяльності та надання головним офісом безкоштовних рекламних матеріалів;
  • установа дочірнього підприємства або підприємства, яке засноване на пайовій участі, що дуже популярно.

Теоретичні та практичні поради отримання статусу дистриб'ютора важливі, але не менш важлива можливість, яка дозволить продавати значні обсяги продукції даного підприємства. Якщо виробник побачить, що ви з цим не впораєтеся, він вам цей статус не дасть. Тому краще почати продавати товари декількох виробників, щоб оцінити свої сили, а потім вже визначатися з якимось одним продуктом.