Як зробити батарейку своїми руками. Як самому зробити батарейку з лимонної кислоти.

Ви опинилися на дачі в повній ізоляції і не знаєте, що відбувається в світі. У сараї знайшовся старий транзисторний радіоприймач, вам дуже хочеться змусити його говорити, але батарейок під рукою немає. Зате на дачі напевно знайдеться безліч інших речей, з яких можна сконструювати найпростіші елементи живлення.
Вам знадобиться
  • - Лимон
  • - Стакан або чарка
  • - Мідна і залізна булавки
  • - 2 шматки монтажного проводу в ізоляції
  • - 2 дерев'яні палички
  • - 2 канцелярські кнопки
  • - Свердел
  • - Паяльник
  • - Ніж
Інструкція
1
Розріжте лимон навпіл. Він дасть необхідну для джерела струму кислоту. Розрізати рекомендується поперек. Лимон закріпіть в склянці або чарці, щоб він не катався по столу.
2
Увіткніть в м'якоть лимона мідну і залізну булавки на відстані 0, 5 - 1 см. Вони послужать в батарейці електродами. Негативний електрод - залізо, позитивний - мідь. Це необхідно враховувати, коли ви будете приєднувати батарейку , наприклад, до радіоприймача або фотоапарату.
3
Припаяйте до шпильок шматки дроту. Якщо пристрій, до якого ви робите батарейку , має зовнішній вхід для джерела живлення, можете з'єднати отриману батарею з пристроєм за допомогою цього роз'єму, попередньо підібравши потрібну кількість елементів. Елементи необхідно з'єднати послідовно за допомогою проводів і пайки.
4
Якщо пристрій зовнішнього роз'єму не має, візьміть 2 дерев'яні палички, виріжте їх за формою і розміром елементів живлення, які ви зазвичай застосовуєте. Просвердлите їх наскрізь вздовж, щоб можна було протягнути дроти, що йдуть від батареї. Контакти найпростіше виготовити з металевих канцелярських кнопок, до яких припаиваются повода, після чого кнопки закріплюються на торцях паличок.
5
Вставте палички в батарейний відсік, дотримуючись полярності. Контакти притисніть до контактної групи. При цьому контейнер повинен залишатися відкритим під час роботи пристрою.
6
Недолік «лимонної» батареї в тому, що вона дає маленький струм. Для того, щоб спорудити більш потужний пристрій, необхідно кілька лимонів і кілька шматків дроту. Але можна поритися в сараї і знайти інші речі, з яких теж можна зробити джерело живлення. Спробуйте зробити найпростіший гальванічний елемент типу Лекланше. Парами електродів в цьому випадку можуть служити пари пластин цинк- мідь, алюміній-мідь. Чим більше їх площа - тим краще. До електродів припаяйте дроти. Якщо у вас алюмінієва пластина, провід до неї доведеться примотати або приклепати. Вам знадобляться ще звичайнісінькі скляні стакани. В стакан занурте пару електродів так, щоб вони не торкалися одне одного. Можна поставити між ними пластмасову або дерев'яну розпірку. Приготуйте розчин на 100г води - 50г нашатирю (хлористого амонію), або 20% розчин сірчаної кислоти. Кислоту необхідно вливати у воду, а не навпаки. Обережно влийте розчин у посудину з електродами так, щоб до краю судини і до верхньої частини електродів залишалося не менше 2 см сухого простору. Один такий елемент дає початкова напруга 1,3-1,4В. Поєднавши елементи в батарею, можна отримати потужний джерело струму, достатній для живлення мобільного пристрою. В цьому випадку харчування найкраще підводити через зовнішній роз'єм (через який зазвичай заряджають мобільник). Уважно стежте за полярністю включення.
Зверніть увагу
Лимон або апельсин не повинен бути висохшім.Еслі немає мідної булавки, підійде шматок зачищеною мідного дроту. При роботі з кислотою дотримуйтеся обережності.
Корисна порада
Лимон можна замінити апельсином. Недолік речовин рослинного походження в тому, що струм постійно змінюється.