Як виростити ранню картоплю.

Картоплю недарма називають другим хлібом: цей овоч ми їмо постійно і з задоволенням, робимо з картоплі різні страви, додаємо його в супи і салати. А як приємно поїсти молоду картопельку, щойно викопану з грядки і запечену в золі! Для того щоб виростити раніше хороший урожай картоплі, потрібно правильно його висадити.
Інструкція
1
Для початку потрібно вибрати відповідний сорт, швидко дає дозрілі бульби. Потім насіннєвий картопля слід підготувати. Приблизно за місяць до посадки промийте картоплини, потримайте їх 20-30 хвилин в розчині марганцівки або борної кислоти і просушіть. Після цього складіть бульби в світле, тепле місце, температура повітря в якому повинна складати близько 18-20 градусів. Нехай картопля полежить днів 10 - тоді на ньому утворюються основні та додаткові нирки.
2
Після того як з'явилися паростки, бульби перенесіть в прохолодне місце з температурою 10-12 градусів (підійде засклений балкон). Це дозволить сходам загартуватися і не надто витягнутися. Акуратно розкладіть картоплю на папері або в коробках в один шар, дочекайтеся появи зачатків листя і коренів. Можна за 10-15 днів до посадки засипати пророслі бульби золою і торфом, а після цього регулярно їх обприскувати. Тоді вийде справжня розсада, в результаті посадки якої в грядки урожай дозріє на 2-3 тижні раніше звичайного терміну.
3
Коли грунт достатньо прогріється (зазвичай це відбувається в кінці травня-початку червня), можна садити картоплю. Виберіть світлий ділянку, ряди розташуйте з півночі на південь. Закопувати бульби треба на глибину 8-10 см, дотримуючись відстань між ними 35-40 см, а між рядами - 70 см. В ямки перед посадкою картоплини додайте перегній і деревну золу.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=eoFBksKlCc0
Зверніть увагу
Якщо є загроза заморозків, грядки з картоплею накрийте спанбондом або мішковиною. Підсапуйте картопля, поливайте його в посушливу погоду і підгодовуйте.
Молода картопля володіє чудовим смаком і ароматом. Але його ціна на ринку відштовхує, так як в середньому вище в 3-4 рази, ніж восени. Виростити ранній урожай картоплі можна і самостійно, правда, доглядати за ним потрібно трохи по-іншому.
Інструкція
1
Підготуйте ділянку з осені для вирощування ранніх сортів картоплі. Внесіть мінеральні або органічні добрива. Приберіть бур'яни і скопайте землю.
2
Якщо ви хочете отримати урожай дуже рано, підготуйте і ящики для розсади. Наберіть в них землю з городу або купіть вже готовий грунт. Полийте грунт, щоб всі бур'яни зійшли. Після цього просапайте їх, щоб вони не заважали картоплі рости.
3
Купіть насіння. Посадіть їх в ящик після 10 березня, але пізніше 1 квітня. Полийте і прикрийте плівкою, щоб бульби швидше проросли. Ємності помістіть на підвіконня або на стіл, в крайньому випадку, підійде і підлогу. Але вибирайте світлу кімнату, щоб молодим рослинам вистачало світла.
4
Наприкінці квітня скопайте грядку під картоплю. Пересадите підросли рослини. Робіть це максимально обережно, стежте за тим, щоб земля не спадала сильно з коренів. Помірно полийте молоді посадки. Заливати сильно грунт не потрібно, так як в ній і так після зими достатньо вологи.
5
Поставте дуги і прикрийте грядку целофановою плівкою. Якщо на вулиці вже тепло і сонячно, прочиняйте посадки днем. Сонячні промені необхідні картоплі. Увечері поливайте і знову прикривайте.
6
Щойно на вулиці встановиться тепла погода і не буде загрози нічних заморозків, зніміть целофан. Подрихліте картопля сапкою і зробіть невеликі купки із землі навколо кущів - це необхідно для нормального розвитку кореневої системи.
7
Удобрюйте картопля мінеральними добавками, якщо ви помітили, що він став погано рости. Для цієї мети підійде аміачна селітра, сечовина, подвійний суперфосфат або сірчанокислий натрій. На квадратний метр ділянки необхідно близько 25 г добрив, більше краще не кладіть.
8
Збір здійснюйте після повного дозрівання плодів. Якщо ви брали дуже ранні сорти картоплі, урожай поспіє вже з 40 по 60 день після посадки, ранні з 61 по 70 день, а середньоранні з 71 по 90 день. Не поспішайте викопувати всі кущі картоплі відразу, чим довше він буде рости, тим більше стане маса бульб. Але чекати до осені не потрібно, так як картопля почне псуватися.