Як розвинути пам'ять у підлітка. у підлітка погана пам'ять.

Якщо у підлітка погана пам'ять, необхідно виключити неврологічну причину цього недоліку. Для цього потрібно відвідати лікаря, в іншому випадку будь-які заходи можуть принести тільки шкоду. Якщо ж медичних причин для цього немає, то доведеться докласти чимало зусиль для розвитку пам'яті.
Інструкція
1
Одним з кращих способів є заучування напам'ять віршів та прози. Почніть з невеликих за обсягом віршів або уривків, поступово збільшуючи розмір тексту і ускладнюючи його. Прозу вчити складніше, тому до неї варто переходити, коли підліток вже освоїв вірші. Необхідно перевіряти - як довго в пам'яті залишається вивчене. Чи пам'ятає він через два дні? А через тиждень? А через місяць?
2
Ще два способи розвинути пам'ять - традиційне шкільне виклад і переказ. Нехай підліток близько до тексту перекаже вам прочитану статтю, або главу з книги. Або ж напише виклад, намагаючись використати якнайбільше лексики з тексту і дотримуючись його структуру. Якщо робити це регулярно, то покращиться не тільки пам'ять, а й мова.
3
Крім цих традиційних, є і спеціальні вправи на розвиток пам'яті, як зорової, так і слуховий. Наприклад, промовте 10 будь-яких слів, не пов'язаних один з одним логічно і попросіть підлітка повторити все, що він запам'ятав.
4
Для тренування слухової механічної пам'яті промовте швидко 10 тризначних чисел. Підліток повинен повторити їх. В цьому, як і в попередній вправі, нормою вважається 6 відтворених слів або чисел.
Корисна порада
Зараз немає проблем з матеріалами і посібниками для розвитку пам'яті - ні в мережі, ні в книжкових магазинах. Якщо ви не впевнені у своїх силах, можете звернутися до фахівців - психологам і педагогам.