Як вирізати форми для арок. Як вирізати коло для арки.

Арки є цікавим архітектурним вирішенням поділу приміщень без установки дверей, що дозволяє піти від буденності і додає унікальність вашого інтер'єру. Арка з гіпсокартону дозволить змінити інтер'єр квартири без проведення капітального ремонту, так як її нескладно вирізати.
Інструкція
1
Важливі властивості гіпсокартону - пластичність і гнучкість. Вони дозволяють спорудити будь-які форми арок. Для створення класичної арки спочатку розрахуйте радіус заокруглення, враховуючи розміри дверного отвору, тобто, його ширину і висоту. Оскільки арка може зменшити наявний простір, рекомендується зводити її при висоті отвору менше 2 м.
2
Вставте горизонтальні і вертикальні напрямні з металевого профілю в дверний проріз. Прикріпіть їх за допомогою дюбелів і шурупів. З листа гіпсокартону виріжте 4 рівних прямокутних трикутника з катетами трохи довші радіуса заокруглення арки.
3
Намалюйте на аркуші паперу вибране вами арочне закруглення, яке в подальшому стане шаблоном.
4
Виріжте заокруглення за шаблоном і розмітці на всіх трикутниках. Закріпіть заготовки по кутах дверного отвору - 2 з внутрішньої, і 2 із зовнішнього боку. Щоб збільшити жорсткість і знизити ризик утворення тріщин, прикрутите до профілю гіпсокартон за допомогою шурупів.
5
Закончите формування арки, надрізавши стінки профілю з кроком 6-8 см, після чого вигніть профіль по заокругленню. Надійно закріпіть конструкцію шурупами.
6
Почніть з середини вигину і поступово переходите до країв. У місці примикання профілю з торцями отвору, метал загніть всередину і закріпіть цей відрізок дюбелем. Спиляєте зайві виступаючі частини металевих профілів і гіпсокартону.
7
Далі виріжте смугу з гіпсокартону ширше товщини стіни на 2-3 см і довше вигину арки на 10 см. Просвердлите в смузі ряд отворів з кроком 6-8 см. Зволожите гіпсокартон мокрою губкою, щоб додати йому гнучкість.
8
Дбайливо прикріпіть заготовку до профілів, повторюючи арочний вигин. Далі гіпсокартон повинен сохнути не менше 12 годин. Ретельно зашпаклюйте шви, стики, не зачіпаючи шурупи.
9
Після повного висихання, зачистите поверхню шкіркою, видаляючи задирки. У висновку протріть готову арку вологою ганчіркою.
Популярний зараз оздоблювальний матеріал - гіпсокартон - надає безліч можливостей будівельникам, декораторам, обробникам приміщень. Перед тим, як вирізати гіпсокартон , необхідно засвоїти послідовність основних кроків при роботі з цим матеріалом.
Вам знадобиться
  • - Рулетка,
  • - кутник,
  • - молоток,
  • - ніж,
  • - олівець,
  • - дриль,
  • - свердла.
Інструкція
1
Візьміть гостро відточений спеціальний ніж для різання гіпсокартон а. Якщо ніж буде недостатньо гострим, ви ризикуєте не тільки зіпсувати гіпсокартон ний лист, але можете поранитися самі.
2
Розмітьте лист. Для точнішої розмітки гіпсокартон розташовують горизонтально на рівній поверхні. За допомогою рулетки відміряйте потрібну ширину, використовуючи рейсшину, відзначте початок розрізу і його кінець і намітьте між ними лінію. Для нанесення ліній можна використовувати олівець або маркер - головне, пам'ятайте, що занадто яскрава лінія може згодом просвічувати через фарбу або шпалери.
3
Зробіть надріз по лінії - якщо лінія пряма, краще робити надріз з використанням лінійки, вона не дає ножу з'їжджати, і ви отримуєте рівний зріз. Після того, як розмітка нанесена, укладіть лист на столі так, щоб місце розрізу знаходилося за краєм стола, в повітрі. Після цього, ляскаючи долонею по відрізуваної частини листа, відламайте гіпсокартон по лінії надрізу. Частина аркуша, яку ви відрізаєте, відламана і повисне - впасти їй не дасть нижній шар картону. Розріжте його ножем.
4
Для того щоб вирізати отвір в аркуші гіпсокартон а, наприклад, для водяної або опалювальної труби, намітьте його спочатку олівцем. Потім якнайглибше прорежьте по наміченої лінії гострим ножем, намагаючись зробити надріз якомога рівніше. Вибийте вирізаний шматок за допомогою молотка, а після цього зачистите нерівні краї і видаліть крихти.
5
Якщо вам потрібно невеликий отвір в гіпсокартон е, його простіше не вирізати ножем, а висвердлити за допомогою дриля. Щоб висвердлити маленький отвір, візьміть звичайне свердло, а для отворів більшого діаметра, наприклад, під точкові світильники, використовуйте коронку відповідного діаметру.
Корисна порада
Можна різати гіпсокартон не тільки горизонтально, але і у вертикальному положенні, притуливши аркуш до стіни