Як урізноманітнити урок.

На жаль, для багатьох російських викладачів шаблон, коли всі діти повинні ходити по струнці, а викладач говорить те, що є єдино вірним, є звичайною справою. Подібна ситуація ніяк не сприяє засвоєнню дітьми матеріалу і, тим більше, якості одержуваного освіти. Тому цілком обгрунтовано виникає питання: як же урізноманітнити урок?
Інструкція
1
Приклад 1. Застосування розвиваючих ігор. Ще в радянський час було відзначено, що ігрова форма уроку, особливо в учнів молодших класів, сприяє швидкому і безболісному засвоєнню дітьми навчального матеріалу. Приміром, на уроці російської мови молодших класів можна застосувати гру, де вчитель, запропонувавши якоїсь корінь слова, пропонує дітям написати якомога більшу кількість слів з цим коренем.
2
Приклад 2. Заняття поза класом. Дійсно, з часом у дитини, особливо того, хто навчається в молодшому класі, виникає свого роду неприязнь до того класу, де він проводить час практично всіх занять, виключаючи, хіба що, фізичну підготовку. Тому, якщо предмет має на увазі під собою отримання знань про природу або навколишній світ (наприклад, природознавство), то є можливість організувати заняття на природі: в міському парку, біля водойми, в поруч вартому лісі, якщо дозволяють умови. Діти зможуть на живих прикладах переконатися в тому, що досліджувані ними поняття цілком застосовні до реального життя. На уроці читання можна, наприклад, відвідувати літературні виставки, музеї чи підліткові літературні вечори.
3
Зазначені вище методи цілком застосовні до учнів усіх класів. Але у учнів старших класів є одна відмітна риса, яка особливо яскраво виражена у віці 15-17 років. Це потреба в самовираженні. Виходячи з цього, вчителю варто дозволити учням висловлювати свою думку з того чи іншого навчального питання, показуючи тим свою повагу до підіймається в навчальній програмі питань. Особливо це доречно на уроках суспільствознавства, суспільствознавства, історії, літературі.