Як стати журналістом.

Ви вирішили стати журналістом? Попереду вас чекає багато цікавого і незвіданого, але в той же час дана професія передбачає безліч підводних каменів. Як же зрозуміти, підходить вам ця професія чи ні? Чи зможете ви відчувати себе як риба у воді на вибраному поприщі?

Вам не варто бути журналістом, якщо:

  1. Вам хочеться просто засвітитися в суспільстві, наприклад, брати інтерв'ю у знаменитостей або блищати на телеекранах. На жаль, лише в рідкісних випадках подібний фанатизм призводить до хорошого результату.
  2. Вас цікавить тільки одна тематика, в якій ви чудово розумієтеся.
  3. Вас можна назвати образливим і вразливим людиною.
  4. Вам не хочеться братися за складні завдання, і ви мрієте буквально з перших днів роботи стати знаменитістю і отримувати пристойні гонорари.
  5. Ви - ледачий і важкий на підйом людина.

Де можна навчитися журналістиці?

Можна вибрати профілюючі вузи - багато інститутів займаються підготовкою професійних журналістів. Однак у цій професії далеко не так важливий профіль навчального закладу: набагато більше значення мають ваше прагнення і талант. Є безліч освітніх курсів, на яких вам допоможуть отримати основні навички цієї професії. Корисно буде також повчитися у ваших знайомих, досвідчених журналістів (якщо такі є): поцікавитися їхньою думкою про те, як можна стати журналістом. Найголовніше - ніколи не боятись і задавати ваші запитання, вчитися чітко і дохідливо їх формулювати.

Основні якості перспективного журналіста

Найголовніші якості, що відрізняють гарного журналіста - висока працездатність і, безсумнівно , талант. В сукупності ці якості прокладають вам шлях до успішного оволодіння професією. Більшість нині відомих і вельми успішних журналістів починали свій шлях з простих завдань, виконуючи доручення старших колег. Також важливо володіти впевненістю в собі і в своїх можливостях. Необхідно чітко розуміти, що ваша праця не марна, і все, що ви зробили, обов'язково комусь сподобається і стане в нагоді. Ще одна важлива якість для журналіста - вміння вільно і легко спілкуватися з людьми, а також здатність завжди бути у відповіді за свої слова. Якщо ви берете інтерв'ю, людина повинна повністю розкритися перед вами, захотіти повідати вам все, що вас цікавить, тому вам не завадить також знання основ псіхологіі.Овладев азами журналістики, беріться обдзвонювати всі ваші редакції та телекомпанії, пропонуючи свої роботи. Також можна давати оголошення в мережі Інтернет.