Як перевірити, золото даний чи ні. Як визначити справжнє золото.

Шахраї, які роблять фальшиве золото, мають сучасну техніку і майстерно виготовляють підробки, близькі до благородного металу і по щільності, і за кольором, і навіть за хімічними властивостями. Причому нерідко підробка може бути "частково справжньою" - тобто все-таки містити трохи золота, що забезпечує виробу відповідні хімічні показники. Проте є способи перевірити, справжнє золото перед вами чи ні.
Вам знадобиться
  • Золото
Інструкція
1
Можна спробувати визначити золото "на слух". Звук при падінні на скляну поверхню кільця, в справжності якого ви впевнені, і перевіряється кільця повинен бути одінаковим.Также можна накреслити і тим, і іншим ювелірним виробом невелику лінію на якомусь твердому предметі. Якщо обидва предмети залишать схожий слід, є велика ймовірність, що обидва вони мають однакову пробу.
2
Спробуйте використовувати магніт. Дорогоцінні метали не притягуються. Однак мідь і алюміній теж не магнитятся. На всякий випадок варто прикинути вагу вироби, адже алюміній і мідь набагато легше золота.
3
Нанесіть на поверхню золота крапельку йоду на 3-5 хвилин. Потім обережно зітріть рідина. Якщо колір металу залишився колишнім, то перед вами, швидше за все, справжнє золото. Або ж спробуйте потримати ювелірний виріб в оцті. Якщо воно потемніє, це підробка.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=VmDaM-91qJQ
Зверніть увагу
Ще одним способом перевірки золота є нанесення особливого реактиву на поверхню прикраси. Однак така операція може привести до псування вироби, і відновити його потім буде складно.
Корисна порада
Якщо ви готові платити за точне визначення справжнього золота, для перевірки ювелірного виробу можна звернутися до фахівців, у яких є спеціальні прилади. За допомогою них вимірюється електричний опір, провідність та інші параметри дорогоцінного металу. На підставі отриманих даних можна судити про склад сплаву.