Як зробити дверну арку.

Виготовленням дверних арок займаються багато фірм. Однак таку арку можна виготовити і в домашніх умовах. Дверна арка складається з декількох елементів, які можна легко виготовити самостійно.
Інструкція
1
Для роботи нам необхідно мати листи ДСП. Перед тим, як займатися створенням дверної арки, потрібно продумати її габарити і радіус. Для правильної розмітки бічних панелей на аркушах ДСП знадобиться спеціальний циркуль. Даний циркуль можна зробити самостійно. Беремо рейку і вбиваємо в неї два цвяха по краях. Таким чином, один цвях виконує роль осі, а другий - розмітки. Ви можете створити своїми руками арку будь-якої форми. Не бійтеся експериментувати. Радіус можна збільшувати і зменшувати. Саморобний циркуль допоможе вам зробити напівкруглу або полуовальную арку .
2
Розповімо докладніше як користуватися циркулем. Один кінець нашого циркуля встановлюємо на край лини і робимо зліва і справа ризики. Аналогічні дії виконуємо і для іншого кінця лінії. Тепер ми має два центру кола. Вісь циркуля ставимо то в один центр, то в інший. Циркульній розміткою креслимо округлу частину для бічної стінки.
3
Після розмітки листу ДСП потрібно задати ширину отвору дверей. Від верхнього краю ДСП відміряємо відстань, яке відображає габарити арки. Проводимо лінію.
4
Далі поверх нанесеною цвяхом розмітки проводимо олівцем. Це потрібно для того, щоб розмітка була більш помітна. За допомогою електролобзика випилюємо отримані форми бічних панелей.
5
Обидві заготовки потрібно докласти один до одного і скріпити за допомогою цвяхів. Кріплення робимо легке, щоб потім можна легко роз'єднати. Напилком підрівнюємо закруглену частину.
6
Тепер нам потрібно зробити каркас. Для цього потрібно мати під рукою бруски. Пригвинчує бруски каркаса до стелі і стіни по три з кожного боку. Ширина арки буде дорівнює товщині брусків і двом листам ДСП. До каркаса прибиваємо бічні панелі. Краю брусків і боковин повинні ідеально поєднатися. Щоб не було проблем, потрібно в аркушах ДСП зробити отвори для цвяхів.