Як стати фітнес-інструктором. Як стати інструктором з фітнесу.

Задавшись питанням «Як стати фітнес інструктором?», Ви вже встали на шлях навчання фітнесу. Тепер вам належить зрозуміти, яким саме буде цей шлях, і що необхідно робити для того, щоб ваше бажання реалізувалося.

Швидше за все, самостійне навчання не дасть належних результатів - тут потрібен професійний підхід до справи, що вимагає участі досвідчених фахівців, що відбулися в цій області.Стать фітнес інструктором може не тільки людина, у якого за плечима є спортивна кар'єра або професійне спортивне освіту. Слід врахувати, що фітнес - це не звичайні заняття фізкультурою в спортивних секціях, а свого роду спосіб життя: специфічна атмосфера, індивідуальний підхід до кожного окремо взятій людині. Необхідно враховувати як стан здоров'я кожного учня, так і його кінцеві цілі і побажання. Багато людей відвідують фітнес-центри, крім власної єдиною метою поліпшення стан власного здоров'я; вони йдуть туди ще й за цікавим спілкуванням, відпочинком, психологічною розвантаженням. Тим самим вони намагаються зняти напругу, що накопичилася після трудового дня, усунути негативні наслідки стресів і розумових навантажень. Все це варто врахувати людині, яка хоче стати хорошим інструктором. Адже саме інструктор повинен дати клієнтам те, чого вони потребують - здоров'я, гарний настрій, спілкування. Всьому цьому, на жаль, не навчать в інституті фізкультури. В даний час багато компаній пропонують курси підготовки інструкторів з фітнесу. Основні вимоги до подібних курсам повинні бути наступними:

  1. Клуб, який проводить навчання, повинен розташовувати штатом кваліфікованих інструкторів і мати хорошу репутацію. По закінченні навчання майбутнього інструктору повинен бути виданий сертифікат, який в подальшому може бути пред'явлений при влаштуванні на нову роботу.
  2. Краще вибрати саме спортивний клуб, а не просто індивідуального інструктора або групу тренерів (нехай навіть із хорошими професійними навичками). В клубі, крім майстерності і професіоналізму інструкторів, вам буде доступно ще й достатню кількість необхідного для навчання обладнання.
  3. Бажано, щоб курси з фітнесу увазі також консультації фахівця зі спортивної медицини, який допоможе вам розібратися з основними поняттями основ дієтології, а також докладно розповість про всі процеси, що відбуваються в організмі людини під час тренувань.

Тематика фітнес-індустрії в наш час вельми популярна: у багатьох містах проводяться спеціалізовані семінари, тренінги, майстер-класи. У подібних програмах, як правило, беруть участь кращі фахівці. У деяких великих і солідних фітнес-клубах існують відділи, які займаються додатковим навчанням співробітників і підвищенням їх кваліфікації.

Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=RXTYCIv8zMI
Професія фітнес-тренера є популярною, затребуваною і непогано оплачуваною. До того ж, дивлячись на струнку усмішливу дівчину, з легкістю виконує красиві вправи і допомагає освоїти їх іншим, багато хто думає, що освоїти цю професію і працювати за нею досить легко. Однак на ділі все йде далеко не так просто.
Інструкція
1
З юридичної точки зору, тренером з фітнесу може стати людина, що має середню або вищу професійну освіту за спеціальністю: «Фізична культура і спорт». В ідеалі непогано отримати ще медичну освіту. Звичайно, спочатку 4-5 років вчитися на факультеті фізичного виховання педагогічного інституту або університету, а потім - ще 6 років в медичному вузі - занадто довго і недоцільно. Але можна, наприклад, закінчити вечірнє відділення медичного коледжу. Непоганим варіантом може стати і отримання другої вищої освіти за спеціальністю «Психологія».
2
Є і ще один, не настільки очевидний шлях на шляху до отримання професії фітнес-тренера. Можна закінчити хореографічний факультет коледжу чи вузу культури, а потім пройти навчання і отримати сертифікат за спеціальністю «інструктор з фітнесу». Втім, такий сертифікат, швидше за все, знадобиться і тим, у кого вже є спеціальна освіта в галузі фізкультури та спорту. Без нього у людини навряд чи з'явиться шанс влаштуватися на роботу в хороший фітнес-центр.
3
Професійна підготовка інструкторів з фітнесу здійснюється в багатьох освітніх центрах. Найбільш престижними з них є Асоціація професіоналів фітнесу, Академія фітнесу, Академія Wellness. Крім того, навчання може проводитися і на базі численних фітнес-клубів, проте їх сертифікати можуть являти собою документи власного виробництва, з якими неможливо влаштуватися на роботу ні в один престижний фітнес-клуб.
4
Програма навчання в серйозних освітніх центрах включає в себе заняття з анатомії та фізіології людини, біомеханіки, техніці виконання вправ. Після закінчення курсу майбутній фітнес-тренер зможе безпомилково визначити рівень фізичної підготовки клієнта, розробити комплекс вправ, правильно дозувати навантаження. Зазвичай для отримання сертифіката доводиться здавати ряд заліків та іспитів. Зате документ, отриманий в престижному освітньому центрі, високо цінується на ринку праці.
5
Тим, хто вже працює на посаді інструктора з фітнесу, не варто зупинятися на досягнутому, адже нові техніки і тренажери з'являються постійно. Завжди корисно відвідувати всілякі навчальні семінари, присвячені різним напрямком фітнесу. Вершиною професіоналізму може стати отримання сертифіката персонального тренера. До речі, зарплата фітнес-тренера становить від 10000 до 100000 рублів. Так що є, до чого прагнути.